שתף קטע נבחר

מגמה: יצרניות המחשבים מציעות שדרוג לאחור ל-XP

יותר ויותר משווקות מחשבים ניידים ונייחים מציעות לרוכשים להסיר את Vista הכושלת ולהתקין את Windows XP הוותיקה והיציבה יותר. מיקרוסופט: עד 2008 בלבד

בעקבות הכרזות דומות של Dell ו- Lenovo, יצרניות מחשבים נוספות מצטרפות ומציעות ללקוחותיהן לשדרג למטה (downgrade) את מערכת ההפעלה החדשה והשנוייה במחלוקת של מיקרוסופט, Windows Vista, ולהתקין תחתיה את Windows XP, הקודמת לה.

 

על פי דיווח באתר Cnet, המגמה מתחזקת על רקע תלונות הולכות וגוברות של משתמשים על בעיות ב-Vista, ביקורת על מהירות הביצועים ותהיות אם מערכת ההפעלה החדשה נחוצה בכלל, כאשר קודמתה נחשבת יציבה הרבה יותר.

 

Lenovo החלה לפני מספר שבועות להציע ללקוחותיה, המקבלים את המחשב שלהם עם Vista, דיסק של XP בתשלום נוסף. פוג'יטסו-סימנס נוקטת בגישה אגרסיבית יותר: בקופסה של כל מחשב נייד או מחשב לוח חדש מתוצרתה דיסק של Windows XP. "זה יעזור מאוד לעסקים קטנים ובינוניים", מסר ברנדון פאריס, מנהל השיווק של החברה, ל-Cnet.

 

Dell מציעה אף היא פתרון דומה ללקוחות פרטיים, וללקוחות עסקים ללא דרישת תשלום נוסף, ו-HP משווקת מחשבים נטולי Vista מאז הושקה המערכת ועד היום.

 

רק עד 2008

מיקרוסופט התחייבה לספק ללקוחותיה העסקיים שרוכשים את הגירסה Vista Business רשיון שמתאים גם להתקנת Windows XP, אך לא הבליטה עובדה זאת. דרישה שהציבה בפני יצרניות החומרה הגדולות היא לחדול משיווק מערכות

הפעלה שאינן Vista עד ה-31 בינואר 2008. פוג'יטסו מנסה לשנות את הגזירה ומפעילה לובי בנושא.

 

לישראל, יש לציין, בשורת השדרוג למטה עוד לא הגיעה, ורוב המחשבים המופצים אצל המשווקים המורשים בארץ כוללים את Vista, שכבר מותקנת על הדיסק הקשיח.

 

המוצא של מיקרוסופט הוא חבילת העדכונים הראשונה למערכת ההפעלה, Service Pack 1. החבילה עתידה לתקן מספר בעיות ב-Vista, וכן לשפר את מהירות הביצועים, מושא התלונות העיקרי של משתמשים רבים.

 

מועד היציאה המשוער של חבילת העדכונים הוא 2008, ומיקרוסופט כבר שיחררה גירסת מבחן למספר מוגבל של בודקים. במקביל תשוחרר גם חבילת עדכונים שלישית (SP3) ל-XP, אך היא תכלול שינויים מינוריים יותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים