שתף קטע נבחר

מיצג הבורסה: כל העולם בשדרות רוטשילד

את מקום השוורים מלפני שנתיים תופסים מהשבוע בשדרות רוטשילד בתל אביב גלובוסים מעוטרים בידי אמנים שהציבה הבורסה לניירות ערך במסגרת התערוכה "שער לעולם". כל אחד מהגלובוסים מומן בידי אחת מ-100 החברות הגדולות בבורסה, המציגות באמצעותו את תפיסת הגלובליזציה שלהן. הגלובוסים יוצגו בשדרה במשך 6 שבועות והם יוארו בערבים

הבורסה לניירות ערך של תל אביב השיקה היום את "שער לעולם" – תערוכת גלובוסים אמנותיים שפוזרו לאורך שדרות רוטשילד בת"א. בתערוכה משתתפות לראשונה שלוש הבורסות המובילות בעולם: NYSE (בורסת ניו יורק), נאסד"ק ו-LSE (בורסת לונדון). לצידן ייטלו חלק בתערוכה כ-100 מהחברות המובילות במשק ואשר נסחרות בבורסה, אשר יציגו גלובוסים המבטאים בעיצובם את תפיסת הגלובליזציה של כל אחת מן החברות.

 

 
לפני קרוב לשנתיים הציבה הבורסה, לרגל ציון 70 שנה להקמתה, את השוורים המפורסמים שכבשו את העיר במסגרת תערוכת "שוורים ושערים" אליה הגיעו למעלה ממיליון מבקרים, כפי שמציינת רונית הראל-בן זאב, סמנכ"לית בכירה ומנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה: "אני מאמינה כי פעילות זו, לצד פעילויות נוספות שהבורסה מקיימת במהלך השנים, יתרמו רבות לביסוס מעמדה כמוסד חיוני וחשוב למדינת ישראל ולקירוב הציבור הרחב אל הבורסה ופעילותה".

 

את הגלובוסים עיצבו אמנים ישראליים ואוצרי התערוכה הם דורון פולק ואסתי דרורי כשעיצובו של כל גלובוס מבטא את ערכיה וחזונה של החברה בעידן הגלובליזציה, מה שלא הכי מצא חן בעיני רבים מהעוברים והשבים: "שמע אתה רואה שלט עם חברה מסחרית שמממנת פסל שכולו פרסומת כזו או אחרת, וזה ממש צורם בעין", מתרגז תושב ממורמר. "במקרים רבים אני ממש לא מבין את הערך האמנותי של היצירה ומה מנסים בדיוק להגיד לי".

 

הגלובוסים המוצגים יוארו גם בשעות הערב באמצעות תאורה מיוחדת, הערב היתה ההשקה והגלובוסים יוצגו לציבור בשדרות רוטשילד במשך שישה שבועות. לפרטים נוספים ניתן לבקר באתר התערוכה: http://globe.tase.co.il.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יהונתן צור  רמי חכם
שער לעולם בשדרות רוטשילד
צילום: יהונתן צור רמי חכם
מומלצים