שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרס: האוניברסיטה נתנה במה לגדול מנהיגי השקר
  נשיא המדינה תוקף את אוניברסיטת קולומביה בניו-יורק, שאירחה אמש את "גדול מנהיגי השקר העולמי" - אחמדי-נג'אד. ואילו באיראן מנדב מפקד הצבא פרשנות משלו ל"מפגן הראווה" בסוריה: רצון להוכיח לחברה הישראלית שאחרי התבוסה מול חיזבאללה, עוד נשאר קצת כוח

  נשיא המדינה, שמעון פרס, תוקף היום (ג') בחריפות את נשיאהּ של איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, ואת אוניברסיטת "קולומביה", שנתנה במה ל"גדול מנהיגי השקר העולמי".

   

  בפגישה עם עיתונאים, לאחר פגישה עם הזמר היווני ג'ורג' דלארס, העיד פרס כי הוא "חש בושה" נוכח הופעתו של אחמדי-נג'אד. "אני בעד חופש ביטוי, אך מה שקרה שם זה מתן במה לשקרים הפוגעים בעולם. הרי אין מי שלא יודע שאיראן בונה פצצת אטום ומהווה בית חם לטרור העולמי, מתוך שאיפה להשליט הגמוניה דתית-קיצונית בעולם כולו". 

   

  בהתייחסו להתבטאות של נשיא האוניברסיטה היוקרתית בניו-יורק, כי היה מזמין גם את היטלר לשאת את דבריו, אמר פרס: "גם צ'מברלין והיטלר נפגשו לשיחות דיפלומטיות, ומאחורי המילים היפות עמדו רצח עם וזוועות מהגדולות שידע האנושות.

   

  "אוניברסיטת 'קולמביה' איפשרה במת שקר ולא במה אקדמית, ובחסותה התקיימה הצגה אומללה", הוסיף הנשיא. "על כל מדינות העולם החופשי להתאחד נגד אחמדי-נג'אד. אני מזכיר כי דיקטטורה הולכת יחד עם שקר, רצח וטרור, כפי שקורה באיראן בידי גדול המנהיגים הקיצוניים והמסוכנים".

   

  מפקד צבא איראן נגד "מפגן הראווה" בסוריה

  בתוך כך הכריז היום מפקד צבא איראן, בהתייחסו לאפשרות של מתקפת פתע על ארצו: "לאויבים אין יכולת לתקוף אותנו". בראיון לסוכנות הידיעות האיראנית "פארס", אמר הגנרל עטאללה סאלחי: "בכל מקום בו יתעורר הצורך נציג את יכולתנו המבצעית, כדי להבהיר לאלה שטוענים שאיראן חלשה - עד כמה נרחבת ועוצמתית תהיה תגובתה לכל מתקפה".

   

  הגנרל האיראני התייחס לחדירת מטוסי חיל-האוויר הישראלי לשמי סוריה - כפי

  שדווחה בדמשק ובתקשורת הזרה - ואמר: "באמצעות פעולות ראווה וטיסות חמקניות, הם מנסים להפגין בפני החברה הישראלית ואחרים שעוד נותרה להם יכולת, לאחר שנחלו תבוסה מבישה במלחמה עם חיזבאללה. אבל תאריך התפוגה של סוג הפעולות הזה עבר מזמן".

     

  במקביל הצהיר מפקד "משמרות המהפכה", הגנרל מוחמד-עלי ג'עפרי, כי מלחמת לבנון השנייה סייעה לאיראן "לאתר את נקודות התורפה של האויב". בראיון טלוויזיוני הוא הוסיף כי איראן בטוחה ביכולתה לתת מענה מוחץ לכל איום באמצעות הטילים לטווח ארוך שברשותה. לאחרונה הכריז סגן מפקד חיל-האוויר האיראני לענייני מבצעים, מוחמד עלווי, כי "איראן הכינה תוכנית פעולה, ואם ישראל תתקוף - המפציצים יוכלו להשיב מתקפת נגד בשטחה".

   

  באיראן מציינים כעת את שבוע ה"הגנה המקודשת", לזכר חללי המלחמה עם עיראק שהתרחשה בשנות השמונים של המאה הקודמת. במצעד הצבאי המרכזי, שפתח את האירועים, הוצג בשבת הטיל "קדר-1", שלטענת טהרן, הוא מסוגל להגיע לטווח של 1,800 ק"מ ומהווה שיפור ל"שיהאב". כמו כן הוצגו במצעד מטוסי קרב, שאיראן ייצרה על בסיס מטוסים אמריקניים מיושנים. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פרס מארח את הזמר דלארס, היום
  צילום: ישראל נוי, צילום נוי
  "גדול מנהיגי השקר"
  צילום: איי אף פי
  מומלצים