שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לבני פגשה את קלינטון: ללמוד מטעויות העבר
  שרת החוץ פגשה את בני הזוג קלינטון בניו יורק, ושוחחה איתם על המגעים המדיניים בהווה ועל הטעויות שנעשו במשא ומתן מול הפלסטינים בעבר. בהמשך הפגישה הצטרפו בני משפחות החיילים החטופים: "קלינטון גילתה יחס חם ואוהד"

  שרת החוץ, ציפי לבני, ממשיכה בסבב פגישותיה בניו יורק, ונפגשה אמש (שישי) עם הסנאטורית הילארי קלינטון. במהלך הפגישה אמרה קלינטון ללבני כי היא "לא הייתה מנהלת משא ומתן עם הפלסטינים אם לא היה בסיס לשיחות". בשיחה נכחו גם הנשיא לשעבר, ביל קלינטון, נועם שליט וקרנית גולדווסר.  

   

  הפגישה התקיימה במלון בו מתארחים בני הזוג קלינטון בניו יורק. הקלינטונים גילו עניין רב בפגישה עם לבני, וציפו לאפשרות לקבל ממנה עדכונים על מצב המשא ומתן עם הפלסטינים. השלושה דיברו גם על שגיאות העבר שנעשו במהלך פסגת קמפ דייויד, ובמגעים האחרים שהובילו האמריקנים בין ישראל לפלסטינים בתקופת כהונתו של ביל קלינטון.

   

  תחילה נפגשו הילארי קלינטון וציפי לבני לפגישה בה נכח הקונסול הכללי בניו יורק, אסי שריב. כעבור זמן, הצטרף לשיחה גם הנשיא לשעבר ביל קלינטון, המנסה לא לגנוב את ההצגה לאשתו - שהיא המועמדת הדמוקרטית המובילה לנשיאות ארה"ב על פי הסקרים האחרונים.

   

  לבני סיפרה לקלינטונים על מצב השיחות המדיניות והבהירה שאסור לחזור על טעיות העבר ויש להכין תשתית איתנה לקידום התהלך "שתתן מענה לצרכים האסטרטגיים של ישראל". לאחר שביל קלינטון הצטרף לשיחה של אשתו ולבני, הוכנסו לחדר נציג משפחות החיילים החטופים, נועם שליט וקרנית גולדווסר. הילארי ישבה לשיחה עם השנים בעוד ביל קלינטון ישב בפינה אחרת וקיים שיחה עם לבני על המצב המדיני.

   

  קרנית גולדווסר סיפרה לאחר הפגישה כי "זו לא הפעם הראשונה שאני פוגשת את הילארי קלנטון. פגשתי אותה כמה פעמים ובכל פעם היא מתגלה כאדם חם. הנושא שלנו כואב לה והיא מאוד מתעניינת בו. אני יודעת שהיא מדברת על הנושא שלנו גם כשאנחנו לא נמצאים. זה באמת כואב לה ומעסיק אותה".

   

  "איחלתי לה הצלחה במערכת הבחירות והיא הבטיחה שאם זה יצליח לה, היא תזמין את אודי ואותי לבית הלבן", סיפרה קרנית בשיחה עם ynet, "אחר כך אמרתי לביל קלינטון שקיבלתי הבטחה מאשתו לבקר בבית הלבן".

   

  אבל מעבר לחום וסימפטיה, אין לאישי הציבור הרבה מה לתת למשפחות החיילים החטופים. אלה נפגשו במשך כל השבוע עם אישים ממדינות רבות בשולי הפגישות שלהם עם שרת החוץ לבני. היום הם נפגשו עם שרי החוץ של בריטניה ובלגיה, עם רעיית נשיא ארגנטיה ועם הנרי קיסינג'ר. "אנחנו מנסים בשבוע הזה להשיג כמה שיותר הצהרות פומביות לגבי שלושת חיילים החטופים", הסבירה קרנית.

   

  נועם שליט, אביו של גלעד שליט, אמר ל-ynet: "אין לי ציפיות גבוהות מהפגישות הללו. הן מתקיימות כדי שהאישים הללו יכירו את הצד האנושי שמאחורי התמונות והכותרות, וכדי שכל אחד מהם יעלה את הנושא שלנו בקרב הציבור שלו. אני לא אחזיר את גלעד אחרי הביקור הזה. לפחות העלנו את המודעות בקרב האנשים שקובעים. בפגישה עם שר החוץ הבריטי, דייויד מיליבנד, ביקשנו שיעלה את דאגתנו בפני ראש הממשלה החדש, גורדון בראון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שחר עזרן
  ציפי לבני סרגיי לברוב ציפי לבני
  צילום: שחר עזרן
  קלינטון. סימפטיה למשפחות החטופים
  צילום: איי פי
  מומלצים