שתף קטע נבחר

בעקבות זיהום: כל חופי אילת אסורים לרחצה

זרימת מי ביוב זיהמה את כל רצועת החוף של העיר - והנופשים בעיר התיירות לא יורשו להיכנס למים בשלושת הימים הבאים. המשרד לאיכות הסביבה מזהיר מפני נזקים חמורים שעלולים להיגרם למתרחצים בים, ומפני סכנה אמיתית לשלומם של הדולפינים וחיות ים בשמורות האלמוגים

בשורה קשה ליורדים לאילת: כל חופי הרחצה בעיר נסגרו הלילה (שבת) למתרחצים עקב זרימת מי ביוב לים, שעלולה לגרום למחלות קשות לנכנסים למים. החופים יהיו סגורים לפחות במשך שלושת הימים הבאים. הזיהום הקשה מהווה גם סכנה לדולפינים ולחיות הים בשמורות האלמוגים באילת.

 

ההחלטה על סגירת החופים התקבלה בעקבות שתי דליפות במערכת הביוב של העיר - אחת באיזור הנמל והשניה באזור מלון "לגונה" ו"המלך שלמה". הדליפות גרמו לזרימת מי ביוב לים ולזיהומה של כל רצועת החוף באילת.

 

משרד הפנים והמשרד לאיכות הסביבה הורו על סגירת החופים, כולל החופים הפרטיים, למשך שלושת הימים הבאים וקראו לאורחים השוהים בעיר שלא להיכנס כלל למים. בהודעת המשרד לאיכות הסביבה נמסר כי "מדובר בסכנה אמיתית שיכולה לגרום למחלות כגון דלקת קרום המח, דלקות במערכת הנשימה והעיכול ודלקות עיניים".

 

במקביל פנה המשרד לעיריית אילת בדרישה לתקן את התקלה. אנשי המשרד ימשיכו לעקוב אחר עבודות התיקון, בעוד אנשי משרד הבריאות ידגמו את המים, ויכריזו על פתיחתם מחדש של החופים כשינוקה הזיהום.

 

מהמשרד לאיכות הסביבה נמסר עוד כי עקב הזיהום הקשה קיימת סכנה לשלומם של הדולפינים וחיות הים הנמצאות בשמורות השונות בחופי אילת, משום שישנו סיכוי שבמים ימצאו חומרים מסוכנים בעקבות הזיהום.

 

המלונות באילת נמצאים בתפוסה כמעט מלאה של אורחים שהגיעו לנפוש בעיר בתקופת החגים. כמו כן, ישנם נופשים רבים שהקימו אוהלים על חוף הים - שנחשב לאחת האטרקציות המרכזיות בעיר התיירותית.

 סיירת החופים של עיריית אילת תחל מחר במסע הסברה בחופים ותמנע מהמתרחצים מלהכנס למים. כמו כן יודיעו המצילים בחופים במערכת הכריזה על האיסור לטבול בים.

 

זו הפעם השלישית השנה שחופי ים באילת נסגרים בעקבות זיהום. הממונה הארצי על אתרי הרחצה במשרד הפנים, יוסף עמאר, אמר כי שנת 2007 שברה שיאים חדשים בכל הנוגע לזיהום מי הים. "במהלך השנה נסגרו כ-40 חופי רחצה", סיפר, "רק לפני יומיים פתחנו את חוף מכמורת וחוף נעורים שנסגרו בשל זרימת ביוב לים". לדברי עמאר, הבעיה נובעת מהזדקנות מערכות המים והביוב הישנות, וממשאבות מיושנות שאינן יכולות לתת עוד מענה לזרימת הביוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החופים נסגרו, המתרחצים ישארו במלון
צילום: איי אף פי
סכנה לדולפינים.
באדיבות ריף הדולפינים אילת
מומלצים