שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בשב"ס נערכים לשחרור 87 אסירים פלסטינים
  האסירים הביטחוניים ישוחררו ביום שני במחווה לחג הרמדאן ורוכזו בכלא קציעות. עדיין לא ברור לאן יוסעו האסירים תושבי עזה

  בשירות בתי הסוהר נערכו בימים האחרונים לקראת שחרורם של 87 אסירים ביטחוניים ללא דם על הידיים שאמורים להשתחרר ביום שני כמחווה לחג הרמדאן, על-פי החלטת הממשלה. האסירים, שהיו מפוזרים בבתי הכלא ברחבי הארץ, רוכזו בימים האחרונים באגף מיוחד בכלא קציעות לקראת שחרורם. ואולם, עדיין לא ברור לאן יוסעו 29 אסירים המתגוררים ברצועת עזה. 

   

  ביולי שיחררה ישראל 255 אסירים פלסטינים, כמחווה לאבו מאזן, ומתוך רצון לחזק אותו אל מול החמאס. גם הפעם מבקשת הממשלה לבצע מחווה לנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו מאזן), לקראת ועידת השלום שתתקיים בסתיו בוואשינגטון. רוב האסירים שברשימה היו אמורים להשתחרר עד שנת 2012. מרבית האסירים הם אנשי פתח וחלקם אנשי החזית העממית והחזית הדמוקרטית. האסיר הבולט ברשימה הוא רקאד סאלם, חבר הוועד הפועל של אש"ף ואיש חזית השחרור הערבית, שנעצר ב-2002.

   

  האסירים, שיעברו זיהוי סופי לפני שחרורם, יידרשו לחתום על התחייבות שלא לעסוק יותר בטרור. הם צפויים לעלות לכלי רכב של יחידם הליווי "נחשון" של שב"ס ותחת אבטחה יועברו למחסומים בקו התפר, שם יורדו מכלי הרכב ויעברו לשטחי הרשות. בשב"ס טרם החליטו להיכן יוסעו 29 אסירים תושבי עזה, שעליה הכריזה ישראל "שטח עוין".

   

  בשבוע שעבר פורסמו שמות האסירים באתר האינטרנט של השב"ס על מנת לאפשר לאזרחים להתנגד בבית המשפט לשחרור. בשב"ס אמרו כי הם ערוכים לשחרור וכעת ממתינים לראות אם יוגשו עתירות נגד השחרור ואם העתירות יתקבלו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השחרור הקודם ביולי. מחווה לאבו מאזן
  צילום: איי פי
  מומלצים