שתף קטע נבחר

ישראל הגישה בקשה רשמית להסגרת בועז יונה

פרקליטות המדינה פנתה לממשלת איטליה בבקשה להסגיר את מנכ"ל חפציבה הנמלט שנמצא במעצר בוונציה. משרד המשפטים אישר כי הוגשה בקשה רשמית להסגיר את יונה, החשוד בשורה של עבירות חמורות בשל מעורבותו בקריסת חברת חפציבה

משרד המשפטים אישר הערב (שבת) כי המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה הגישה לממשלת איטליה בקשה רשמית להסגיר לישראל את מנכ"ל חפציבה הנמלט. בועז יונה מבוקש לשם העמדתו לדין בישראל בחשד לעבירות חמורות ובמעורבותו בקריסת חברת "חפציבה".

 

כזכור, המנכ"ל בועז יונה נמצא במעצר בימים אלה בעיר ונציה שבאיטליה, שם הוא ממתין להסגרתו לישראל. זאת, לאחר שנמלט מהארץ עם קריסת החברה ונתפס בחודש שעבר במבצע משולב של משטרת ישראל ואיטליה. יונה חשוד ברישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה בנסיבות מחמירות, זיוף, גניבה בידי מורשה, גניבה בידי מנהל, הלבנת הון ועבירות על חוק ניירות ערך.

 

בהודעת משרד המשפטים נמסר כי הבקשה הוגשה לפני שלושה ימים. בפרקליטות ובמשטרה טוענים כי מהראיות שיש בידיהן עולה שיונה הונה מאות רוכשי דירות ואף בנקים, ובמעשיו גנב וקיבל במרמה יותר מ-300 מליון שקלים. כמו כן, ביצע יונה עבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד בהיקף של למעלה ממליארד שקלים.

 

על-פי החשד, פעלו יונה ועוזריו במשך תקופה ארוכה להסתיר את הנעשה ב"חפציבה" מהרוכשים והבנקים. זאת, באמצעות שימוש במערכת חשבונאית כפולה. בין היתר, הוא לכאורה השתמש בכספים של רוכשי דירות שלא הקפידו לרשום על המחאות שכתבו כי הכספים מיועדים לשם הפרויקט הנבנה בלבד. כך עלה בידיו להשתמש בכספים למטרות אחרות, כשרוכשי הדירות התמימים נותרו ללא ערבויות.

 

הגשת בקשת ההסגרה התאפשרה בזכות פעילות מואצת ושיתוף פעולה בין המחלקה הבינלאומית והמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, פרקליטות מחוז תל אביב, היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) במשטרת ישראל ומשרד החוץ. 

 

בשבוע שעבר ערך עורך דינו של יונה, יאיר גולן, ביקור חשאי בתאו בבית הכלא בוונציה. גולן אינו מוסמך לעסוק בעריכת דין באיטליה, ולכן מחפשים כעת עבור יונה משפטן איטלקי שייצגו באופן קבוע. מטרתו של יונה היא להישאר באיטליה, וזו הסיבה שגם אשתו תמר וילדיו טרם חזרו ארצה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יונה. בדרך לארץ?
באדיבות חדשות ערוץ 2
מומלצים