שתף קטע נבחר

לפני השביתה, תמיר הציגה למורים הצעת פשרה

בפגישה בין שרת החינוך לנציגי ארגון המורים הציעה השרה לקיים משא ומתן על דרישות המורים במשך כחמישה חודשים. המורים החליטו לשקול עוד היום את ההצעה - ולהחליט האם לפתוח מחר בשביתה בבתי הספר התיכוניים

שרת החינוך, יולי תמיר, הציגה היום (ג') לנציגי ארגון המורים הצעת פשרה, שנועדה למנוע את השביתה מחר בבתי הספר על-יסודיים. המורים הודיעו כי ההצעה תובא לדיון בהנהלת הארגון - ואחרי הדיון יוחלט האם לפתוח מחר בשביתה.

 

בפגישה בין תמיר ונציגי משרדה ליו"ר ארגון המורים, רן ארז, ומורים נוספים מהארגון הציעה השרה לקיים משא ומתן על דרישות המורים במשך כחמישה חודשים עד לגיבוש הסכם רפורמה. במקביל, הוצע למורים לקבל הטבה זמנית בשכרם עד לחתימת הסכם בין הצדדים.

 

השרה תמיר: "הגשנו מספר הצעות למורים על-מנת לגשר על הפערים. הצענו להיכנס השנה למהלך ולדיון מהותי על רפורמה בשכר המורים, אבל ברור שזה תהליך שלוקח זמן".

 

ארז אמר בפגישה שמחר אמורה להתקיים שביתה, אלא אם הנהלת ארגון המורים תשנה את החלטתה. "יש בינינו הידברות מאוד טובה ושיתוף פעולה לקידום מערכת החינוך. הדעות חלוקות לגבי הצעדים", אמר יו"ר הארגון

 

גם אתמול הסתיימה ללא תוצאות הפגישה בין ארגון המורים לבין נציגי משרד החינוך. בפגישה בין ארז, לבין נציגי משרד החינוך, בהם סמנכ"ל ומנהל מינהל כח אדם בהוראה, מנחם כהן, ניסו הצדדים להגיע להבנות. לדברי כהן, הפגישה התקיימה ברוח חיובית ורצינית. לדבריו, כרגע עומדת על הפרק הצעה חדשה לפיה ייושמו רק חלק מהרפורמות במערכת החינוך.

 

אתמול אמר שר האוצר, רוני בר-און, כי לא תהיה תוספת תקציב למורים אחרי שסוכמה תכנית הרפורמה עם משרד החינוך. לדברי שר האוצר, השביתה המתוכננת של המורים העל-יסודיים לא צריכה לפרוץ ועל המורים לנצל את חלון ההזדמנויות ואת התקציב שכבר מונח על השולחן לביצוע הרפורמה שיש בה מהפיכה גם בדרכי הניהול ושל מערכת החינוך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יולי תמיר. הצעת פשרה
צילום: ירון ברנר
צילום: גיל יוחנן
רן ארז. מאיימים לשבות מחר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים