שתף קטע נבחר

המורים דוחים את הפשרה, ממחר - שביתה בתיכון

במגזר היהודי בכל רחבי הארץ לא ייפתח מחר יום הלימודים בתיכונים ובחלק מחטיבות הביניים. זאת לאחר שארגון המורים העל-יסודיים דחה את הצעת הפשרה האחרונה, שהציגה בפניו שרת החינוך. רן ארז: ההצעה הייתה מוסיפה רק 50 שקלים לתלוש; ערוכים ארגונית וכלכלית לשבות גם יותר משלושה חודשים

בכל זאת שביתה: ארגון המורים העל-יסודיים החליט בצהריים (יום ג') לדחות את הצעת הפשרה האחרונה, שהגישה שרת החינוך לראשיו. לפיכך, שערי בתי-הספר התיכונים במגזר היהודי ברחבי הארץ, כמו גם חלק מחטיבות הביניים, יישארו מחר נעולים.

 

השביתה אינה מוגבלת בזמן, ונציגי המורים כבר הזהירו כי הפעם

הם נערכים לשביתה של "שבועות ואף חודשים". יו"ר ארגון העל-יסודיים, רן ארז, אף הצהיר כי "למורים ישנה יכולת ארגונית וכלכלית לשבות יותר משלושה חודשים". הוא מתח ביקורת על הצעתה של תמיר, שכללה לטענתו "תוספת שהייתה מתבטאת בתלוש המשוכרת של המורים ב-50 שקל בלבד".   

 

משרד החינוך פתח חדר מצב לקראת השביתה. הערב יפעל חדר המצב עד 20:00, וישוב לפעול מחר ב-07:00. מספר הטלפון לפניות תלמידים, הורים ומורים: 1212-234567.

 

בפגישה שנערכה מוקדם יותר היום בין נציגי משרד החינוך למורים, הציעה תמיר לקיים משא ומתן על דרישות המורים במשך כחמישה חודשים עד לגיבוש הסכם רפורמה. במקביל, הציעה שרת החינוך למורים לקבל הטבה זמנית בשכרם עד לחתימת הסכם בין הצדדים.

 

לאחר המפגש עם המורים אמרה השרה: "הגשנו מספר הצעות

למורים על-מנת לגשר על הפערים. הצענו להיכנס השנה למהלך ולדיון מהותי על רפורמה בשכר המורים, אבל ברור שזה תהליך שלוקח זמן".

 

רן ארז אמר בפגישה: "יש בינינו הידברות מאוד טובה ושיתוף פעולה לקידום מערכת החינוך. הדעות חלוקות לגבי הצעדים". בסופו של דבר, כאמור, הפערים נותרו גדולים - והשביתה יוצאת לדרך.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
50 שקל בתלוש: רן ארז
צילום: עופר עמרם
מומלצים