שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  גבר נפגע מכדור תועה בחוף ניצנים; מצבו בינוני

  האיש נכנס עם חבריו לשטח אש של צה"ל, למרות השלטים המזהירים מכניסת אזרחים למקום. כדור תועה פגע בלסתו והוא פונה לבית החולים. צה"ל: "חיילים התריעו בפני האזרח על הסכנה, אך הוא לא נשמע לאזהרותיהם"

  גבר כבן 40 נפגע בצהריים (יום ג') בלסתו מכדור תועה ב"שמורת הצבים" בניצנים. צוות טיפול נמרץ של מד"א פינה את האיש לבית החולים ברזילי במצב בינוני.  

   

  האיש הגיע עם חבריו לחוף ובשלב מסוים התקדמו לאזור שמורת הצבים. הוא סיפר לחבריו כי לפתע חש מכה בלחי. חבריו הבחינו כי בלסת נוצר חור וכי הוא מדמם. הם מיהרו להזעיק את מד"א.

   

  למקום הגיע הפרמדיק בוריס שור, שסיפר ל-ynet: "חבריו של הפצוע לקחו אותו לצומת שם פגשנו אותם. חבשנו את הפצוע, הוא היה בהכרה מלאה וסיפר לנו שהרגיש מכה חזקה. אחרי שקיבל טיפול ראשוני פינינו אותו לבית החולים 'ברזילי' באשקלון".

   

  לדברי חוקרי המשטרה, בניגוד לפעם הקודמת בה נפצע ילד בן 12 מירי לא רחוק מהמקום בו נפצע הגבר היום, נכנסו החברים לשטח צבאי מסומן, למרות שבמקום קיים שילוט האוסר על כניסת מבקרים למקום. גם נציגי הצבא מבסיס ניצנים הגיעו למקום ובוחנים כעת את הארוע.

   

  גורמים בצה"ל אמרו בתגובה כי בשעות הצהריים "הגיע אדם לשער הכניסה של בסיס הטירונים בניצנים כשהוא פצוע מירי. בבדיקה ראשונית התברר כי האזרח נכנס לשטח אש צבאי משולט ומסומן ונפגע מכדור תועה. בנוסף, עולה כי חיילים שהוצבו בכניסה לשטח האש על מנת למנוע כניסת אזרחים התריעו בפני האזרח על הסכנה וביקשו כי לא ייכנס. למרות האזהרות, נכנס האזרח לרכבו ובאמצעות דרך אחרת הצליח להיכנס לשטח האש".

   

  עוד נמסר מצה"ל כי "בעקבות האירוע הדומה שהתרחש בחודש אוגוסט ננקטו אמצעי בטיחות נוספים, בהם הוספת שלטים והצבת חיילים שיתריעו ויאבטחו את האזרחים". צה"ל ומשטרת ישראל ממשיכים בבדיקת האירוע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים