שתף קטע נבחר

יש חיה כזו: ערב ללא עישון בפאב

המלחמה במעשנים משנה כיוון? בעלי בר ארליך בת"א החליטו כי מעתה בכל יום רביעי ניתן יהיה ליהנות אצלם מבילוי נקי מסיגריות. סוף סוף אפשר יהיה ליהנות מהאווירה בלי לנשום אוויר רווי עשן

פעילי המאבק נגד המעשנים במקומות ציבוריים יכולים בהחלט לרשום לעצמם הישג נוסף והתחלה של שינוי בקרב מפעילי מסעדות ובתי קפה שלא אכפו את החוק.

 

השבוע החליטו בעלי בר ארליך בתל אביב כי הגיע הזמן לישר קו עם שאר מדינות העולם בהן אין מצב לסיגריה בפאב או בבר, ומעתה בכל יום רביעי ניתן יהיה ליהנות אצלם מבילוי נקי מסגריות. בר ללא עישון, קראתם נכון. אמנם ביננו, מדובר בסוג של לעג לרש מאחר שעל פי החוק אסור בכל ימות השבוע לעשן בפאב, אלא אם כן יש בו חדר נפרד למעשנים. אבל בכל אופן, זו סוג של התחלה ואם המהלך יצליח, אולי החוק ייאכף בקרוב במלואו.

 

אבל נחזור לפאב שלנו. אם בפעם הקודמת שיצאנו לשטח נתקלנו במנהלת פאב שבעצמה סירבה לכבות את הסיגריה, הפעם התחושה היא שהבדיקה הביטחונית בכניסה נועדה לאתר קופסת סיגריה ולאו דווקא נשק.

 

הצעד הראשון אל תוך הבר חושף את ההבדל; את ריח העשן מחליף ריחו של האלכוהול. קבוצת אנשים עושה דרכה החוצה, הם מציינים שעדיף מבחינתם לצאת לעשן, ולחזור למקום שהאוויר בו נקי.

בין יושבי הבר איתרנו את נועה, בחורה בהריון, שניצלה את ההזדמנות לקדם את היוזמה: "אני לא נוהגת לבלות בברים בגלל הסיגריות וזו למעשה הפעם הראשונה שהתינוקת בבטן יוצאת לפאב מאז שהיא נוצרה".

 

האם מדובר בגימיק בר חלוף? נתי מור, מבעלי המקום משיב: "אנחנו מטפסים על הר גבוה, אנשים אמרו לי שזה לא יצליח לאורך זמן, אבל חלק מהחוכמה בחיים זה להתעקש על מהלכים שאתה מאמין בהם".

 

קבלו הוכחה שאפשר ליהנות מאווירה בלי אוויר רע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
ערב ללא עישון בפאב
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים