שתף קטע נבחר

אתר "רשימות" בסכנת סגירה

בהודעה שהוציאו אמש (ה') מפעילי אתר התוכן הנחשב "רשימות" בבלוג האתר, הודיעו כי האתר נמצא בצומת דרכים וכי יתקשו להמשיך ולהפעילו במתכונתו הנוכחית לאורך זמן. הגולשים מוזמנים להציע פתרון

אתר "רשימות", המשמש בית לעשרות כותבים פעילים מאז 2003, ונחשב לאחד מאתרי התוכן העצמאיים האיכותיים ברשת העברית - ניצב בפני סכנת סגירה. כך הצהירו מפעיליו אורי ברוכין, ירדן לוינסקי ואילן גליני בהודעה שפרסמו אמש (ה') בבלוג המפעילים של "רשימות", "רשימות אקסטרה", נאמר: "פרויקט רשימות נמצא בנקודה קריטית ובהחלט נשקפת סכנה לחייו."

 

בהודעה, מונים מפעילי האתר שלושה גורמים עיקריים אשר מאיימים על המשך קיומו של האתר בעתיד. הראשון הוא טכני: עומס התעבורה באתר הפך לכה גדול עד כי החברה המארחת את "רשימות", SweetHome, אינה מסוגלת להמשיך ולממן את המשאבים הטכניים הדרושים לאתר. השני, הוא בעיית פיתוח. תחזוקתו השוטפת של האתר ברמת כתיבת הקוד הפך למטלה גדולה מדי עבור מייסדיו. השלישי, גורם של מיעוט זמן: "רשימות" הוא פרויקט התנדבותי שהוקם שלא למטרות רווח, ומפעיליו מצהירים כי אינם יכולים להקדיש יותר מזמנם לטובת האתר, שגדל הרבה מעבר לממדים של תחביב לשעות הפנאי.

 

ברוכין, לוינסקי וגליני ניסו לאתר גורם גדול שייקח על עצמו את הניהול והתפעול השוטף של האתר, ואף ניהלו מגעים עם מספר גורמים פוטנציאליים - אך ללא הצלחה. מייסדי "רשימות" מזהירים כי אם לא יימצא בזמן הקרוב גורם אשר יוכל לממן את המשך פעילותו, או לחליפין את המרתו לפלטפורמה פתוחה כלשהי התומכת בריבוי כותבים (דוגמת WordPress MU), יאלצו לתת לכל אחד מהכותבים עותק ממסד הנתונים שלו - ולסגור את האתר.

 

נכון לכתיבת שורות אלו, אתר "רשימות" ממשיך את פעילותו הסדירה - אך קבלת כותבים חדשים הוקפאה עד להודעה חדשה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים