שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסוף לחגיגה: פטריות הזיה מחוץ לחוק בהולנד

  הולנד, מדינה הידועה בזכות מערכת חוקים מתירנית בכל הנוגע לשימוש בסמים, הטילה איסור על מכירת פטריות הזיה בתחומה. העיתון הבריטי "אינדפנדנט" דיווח הבוקר (שבת) כי ההחלטה התקבלה לאחר שורה של תקריות שזכו לסיקור נרחב במדינה.

   

  בחודש מרס האחרון מתה נערה צרפתיה בת 17 שטיילה בהולנד עם בית ספרה. הנערה אכלה פטריות הזיה וקפצה למותה מגשר לתעלה באמסטרדם. המקרה עורר סערה במדינה השקטה, והפרלמנט החליט ברוב קולות לאסור מכירה של כל סוגי פטריות הזיה.

   

  מאז אותו אירוע התחולל דיון ציבורי רחב בסוגיית מעמדן המשפטי של הפטריות. הנושא עלה לכותרות כמה פעמים נוספות, בין היתר, לאחר שתייר מאיסלנד שאכל פטריות שבר את שתי רגליו כאשר קפץ ממרפסת, ולאחר שאזרח דני שהיה תחת השפעת הפטריות סטה מהכביש עם מכוניתו הישר לתוך חניון מטיילים שבו הוקמו אוהלים רבים.

   

  השפעת הפטריות על המשתמש כוללת - במקרה הטוב - התקפי צחוק, העצמת היכולת לראות צבעים והזיות. אולם ייתכנו גם השפעות שליליות מאוד, בהן פרנויה קשה, חרדה והקאות. מדובר בסם שאינו ממכר, אך מתנגדיו טוענים כי הוא עלול לגרום לפגיעה מוחית.

   

  פטריות ההזיה הנמכרות בהולנד מכילות כימיקלים פסיכדליים, שחלקם מעולם לא הוצאו מחוץ לחוק במדינה. אולם משרד המשפטים ההולנדי הכריז אתמול כי "מעתה האיסור הוא מוחלט. חנויות שייתפסו מוכרות את החומרים האסורים ייסגרו". שר המשפטים, ארנסט בלין, הבהיר כי האכיפה תתמקד בעיקר במוכרים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הסוף לחגיגה: פטריות הזיה מחוץ לחוק בהולנד"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים