שתף קטע נבחר

מעל ב-2.7 מיליון שקל ויישלח ל-33 חודשי מאסר

יועץ מס שמעל בכספי מתנ"סים בהם הועסק יישלח למאסר בפועל בן שנתיים ותשעה חודשים. הוא הורשע על פי הודאתו, וגזר דינו ניתן לאחר שסייע בהחזרת חלק ניכר מהכסף

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר 33 חודשי מאסר בפועל (שנתיים ו-9 חודשים) על יועץ מס ומנהל חשבונות, שמעל בסכום של יותר מ-2.7 מיליון שקל מארבעה מתנ"סים בשרון, בהם עבד. מנהל החשבונות, משה לבי, בן 65, הורשע על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, לאחר שרוב כספי הגניבה הוחזרו.

 

בשנים 1998-2006 העניק הנאשם שירותי ייעוץ וניהול חשבונות למתנ"סים באור עקיבא, חדרה, צורן-קדימה והרצליה. במהלך התקופה דיווח על הכנסות נמוכות בהרבה מאלה שהיו בפועל, וכך מעל בסך הכל בסכום שהוערך בכ-2.76 מיליון שקל. הוא הורשע על פי הודאתו בגניבה בידי עובד, רישום כוזב במסמכי תאגיד, זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר נסיבות מחמירות, מרמה ועוד.

 

התביעה ציינה בהתייחסה להסדר הטיעון כי "האינטרס הציבורי הראשון בנסיבות אלה הוא השבת הכספים לידי בעליהם החוקיים, ומשנעשה הדבר, אזי, יש הצדקה להקלה בעונשו של הנאשם".

 

השופט יוסף אלרון ציין כי "מעשיו של הנאשם כמפורט בכתב האישום המתוקן חמורים, הן מן הטעם כי היקף המעילה שביצע היה בסכומים גבוהים המגיעים כדי למעלה משני מיליון שקל, והן מן הטעם הנכבד כי מעילה זו הפכה לשגרת

 חיים עבור הנאשם, אשר מידי חודש בחודשו במשך שנים ארוכות שלשל לכיסו כספי ציבור אשר היו מיועדים לרווחתם של אזרחים רבים מן הישוב".

 

עם זאת, השופט ציין כי מדובר באדם ללא עבר פלילי, וכי עם חשיפת הפרשה התגייס להחזרת הכסף שגנב. "בהסרת המחדל מצד הנאשם ובשליחתו לעונש מאסר בפועל לתקופה משמעותית יש כדי לתקן את הפגיעה באינטרס הציבורי, אשר נגרמה ממעשי הגזל והמרמה של הנאשם. כן יש בה כדי לשלוח מסר מרתיע לנאשם ולציבור בכללותו כי השולח יד בכספי הציבור יזכה לעונש חמור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חלק ניכר מהכסף הוחזר
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים