שתף קטע נבחר

חשד: עוה"ד והשופטת כתבו פסקי דין במשותף

במחשבו של עורך הדין גד פרנקל נמצאו מסמכים הקשורים לשופטת מארק-הורנצ'יק. על-פי החשד, חלק מפסקי הדין של השופטת נכתבו על-ידי עורך הדין. מארק-הורנצ'יק מכחישה

מי כתב את פסקי הדין? במשטרה בודקים חשד לפיו חלק מפסקי הדין של השופטת דליה מארק-הורנצ'יק, מבית השלום בתל-אביב, נכתבו על-ידי ידידה, עו"ד גד פרנקל, שהואשם לפני כחודשיים כי גנב מיליוני שקלים. היום (ד') נחקרה השופטת והיא מכחישה את החשדות נגדה. בסיום החקירה היא שוחררה.

 

בחודש יולי נחקרה השופטת מארק-הורנצ'יק כי מינתה את עו"ד פרנקל להיות כונס נכסים, לאחר שלכאורה רכשה ממנו דירה במחיר נמוך כאשר היה כונס בתיק אחר. המשטרה חקרה גם האם עורך-הדין חתם לשופטת כערב בהלוואה שנטלה. מהחקירה עלה החשד כי השופטת מינתה את עו"ד פרנקל לתפקידי כינוס, למרות שידעה כי הוא בהליכי השעייה.

 

בערוץ 2 פורסם כי במהלך החקירה הקודמת נבדק מחשבו של עו"ד פרנקל. במחשב נמצאו מסמכים הקשורים לשופטת מארק-הורנצ'יק. לפני כמה ימים נחקר עו"ד פרנקל בפרשה.

 

בימים הקרובים יועבר חומר החקירה לפרקליטות, שם יוחלט האם להגיש כתב אישום נגד השופטת מארק-הורנצ'יק.

 

עורכי דינה של השופטת, פרופ' קנת מן ויהודה ויינשטיין, מסרו בתגובה: "במשך למעלה מעשור, בו מכהנת כבוד השופטת דליה מארק הורנצ'יק בתפקידה, כתבה, היא עצמה, את כל אלפי פסקי הדין וההחלטות, אשר יצאו תחת ידה. הטענה המופרכת והמוכחשת, כאילו היה גד פרנקל מעורב בכתיבת איזה מההחלטות או פסקי הדין של השופטת הינה הזויה, מקוממת ובעיקר מעציבה. אין ולא היה כדבר הזה".

 

עוד נמסר כי "העובדה לפיה נמצאו על גבי כונן נייד השייך לגד פרנקל, אילו מהחלטותיה של כבוד השופטת, ניתנת להסבר טכני פשוט, אולם מפאת היות העניין בחקירת המשטרה, אין אנו רשאים לפרטו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מארק-הורנצ'יק. מכחישה
צילום: שאול גולן
עו"ד פרנקל. נחקר
צילום: אבי מועלם
מומלצים