שתף קטע נבחר

תקציבי הישיבות לא יקוצצו

ל-ynet נודע כי בין ש"ס לקדימה הוסכם בשקט על השלמת התקציב בסכום של 440 מיליון שקל שיתווספו לתקציב הקיים במנות חודשיות. מקור בש"ס: לא התחייבו בתמורה לתמוך בצעדים המדיניים של אולמרט

תקציבי הישיבות לא יקוצצו, למרות התמונה שמתקבלת מהצעת התקציב שעברה אמש בכנסת בקריאה ראשונה. בגלל הקיצוץ הפריעו נציגי יהדות התורה בצעקות מחאה לדבריו של שר האוצר רוני בר-און ורק בהתערבות הסדרנים נמנעה תגרת ידיים כשח"כ נסים זאב (ש"ס) עמד להתנפל על ח"כ משה גפני.

 

ל-ynet נודע כי בין ש"ס לקדימה הוסכם בשקט על השלמת התקציב בסכום של 440 מיליון שקל שיתווספו לתקציב הקיים במנות חודשיות. אולי מסיבה זו הגיב שר האוצר על מחאות ח"כ גפני שכל צעקותיו הן דמגוגיה. הצעקות והקטטה שכמעט פרצה הסתירו את הסיבה האמיתית שמאחורי המחאה.

 

מקור בכיר בש"ס אישר את השלמת התקציב המתוכננת, אבל הכחיש טענה, שלדבריו מפיצים אותה אנשי יהדות התורה, כאילו ש"ס התחייבה בתמורה להעניק לראש הממשלה אהוד אולמרט תמיכה גורפת בכל מהלכיו המדיניים למעט בחלוקת ירושלים.

 

לדברי המקור מדובר בהליך שגרתי שחוזר על עצמו בכל תקציב, רק שבממשלה הזאת מובילה אותו ש"ס מהקואליציה ולא יהדות התורה שבאופוזיציה ואף הודחה מראשות ועדת הכספים. "זה אוכל אותם שהם לא בתמונה למרות שהם מכירים אותה ולכן מנסים להשמיץ אותנו, וההתפרצות של נסים זאב היתה חלק מההצגה הזאת", אמר המקור.

 

הוא הסביר כי בכל שנה בסיס תקציב הישיבות שמופיע בתקציב המדינה, נמוך מהסכום

שהן מקבלות בפועל בהשלמות לאורך השנה. בתקופת כהונתו של ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) כיו"ר ועדת הכספים, הוא זה שדאג להשלמות האלה, וש"ס לא התקוממה. מקור ביהדות התורה אישר שבסיעה אכן זועמים על ש"ס שהצטרפה לקואליציה בלעדיהם ולא חוסכים מאמצים כדי להכפיש אותה במחנה החרדי.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תקציב לישיבות הובטח
צילום: דודי ועקנין
מומלצים