שתף קטע נבחר

שביתת המרצים: תמיר הציעה לפנות לגישור

שרת החינוך הציעה למרצים לשבת סביב שולחן עגול עם מגשר, כדי לפתור את המחלוקות. המרצים טרם השיבו והשביתה באוניברסיטאות תימשך באופן חלקי גם היום. במקביל, ארגון המורים העל יסודיים ממשיך להשבית את הלימודים בתיכונים, זה היום ה-12

המחלוקת עם המרצים תועבר למגשר? משרדי האוצר והחינוך ונציגי המרצים באוניברסיטאות עשויים לשבת סביב שולחן עגול עם גורם מגשר, בניסיון לפתור את המשבר ולסיים את השבתת הלימודים במוסדות האקדמים. 

  

בפגישה שהתקיימה אתמול (א') בין שרת החינוך יולי תמיר, הממונה על השכר באוצר אלי כהן, וועד ראשי האוניברסיטאות, הציגו הצדדים את המצב הנוכחי בכל הנוגע לשביתה. שרת החינוך אמרה בפגישה: "במצב הנוכחי, בו לא נראה כי ניתן להגיע להסכמה בין האוצר לסגל האקדמי הבכיר, אני מציעה למנות מגשר ולפתוח באופן מיידי בתהליך גישור במסגרת פרק זמן מוגדר".

 

הפרופסור משה קווה, נשיא אוניברסיטת בר אילן, ויו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות, תמך בהצעת הפשרה ואמר: "ראשי האוניברסיטאות מגבים את הצעת השרה באופן מלא". כעת ממתינים הצדדים לקבלת ההצעה לגישור גם מנציגי המרצים.

 

בינתיים, השביתה של 4,500 חברי הסגל הבכיר תימשך גם היום, בעוד השיעורים ימשיכו להתקיים באופן חלקי, על ידי מורים מן החוץ וחברי הסגל הזוטר במוסדות.

 

12 ימים: ללא לימודים בתיכונים

השביתה בבתי הספר העל-יסודיים תגיע מחר ליומה ה-12. זאת, לאחר ניסיון כושל נוסף להגיע להסכמות בין ארגון המורים ומשרדי האוצר והחינוך. משרד האוצר תקף בחריפות את יו"ר הארגון, רן ארז. בהודעת המשרד, שיצאה לאחר עוד פגישת מו"מ לא מוצלחת, נאמר כי "יו"ר ארגון המורים בוחר למוטט את מערכת החינוך ולהחמיץ הזדמנות היסטורית".

  

באוצר טענו כי "ארגון המורים חזר בו וביקש תוספות שכר מיידית ללא כל תוספות עבודה". עוד אמרו במשרד כי רן ארז וחבריו "מונעים משיקולים זרים, שאינם עולים בקנה אחד עם הרצון לשפר את מעמדם של המורים אותם הם מייצגים".

 

יו"ר הארגון לא נשאר חייב ואמר כי אינו מופתע מהאשמות האוצר. "השיטות של דיסאינפורמציה

ודה-לגיטימציה של מאבק המורים מוכרות ממשטרים אפלים. חבל שמשרד האוצר מביא שיטות אלו ממדינות אשר משטריהן התמוטטו מזמן".

 

ארז טען כי הארגון הציע לאוצר רפורמה הכוללת תוספות שכר משמעותיות ועבודה אחרת מזו שנעשית היום. "הצענו לבצע רפורמה זו בשלבים, אך כל שמעניין את משרד האוצר זה שהמורים יתנו עוד שעות פרונטליות בכיתה, ילמדו יותר תלמידים ובמחיר מופחת לשעה ביחס למה שהם מקבלים אפילו היום", אמר.


פורסם לראשונה 21/10/2007 23:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. הצעת גישור
צילום: ירון ברנר
צילום: מיקי קורן
קווה. תמך בהצעה
צילום: מיקי קורן
ארז. השביתה נמשכת
צילום: דודי ועקנין
מומלצים