שתף קטע נבחר

הסגל הזוטר: נשבש הלימודים ליום אחד לאות הזדהות

סטודנטים, הקץ לבלבול: ביום שלישי הבא לא תצטרכו לבדוק מי מרצה בכיר ומי זוטר - הסגל הזוטר מצטרף ליממה לשביתת המרצים הבכירים וישבש את הלימודים לאות הזדהות. מחר תימשך שביתת המרצים, אך הטקסים לציון רצח רבין יתקיימו כסדרם

יום של חופש מלא לסטודנטים. בעוד שביתת המרצים הבכירים נמשכת מאז תחילת השבוע הודיע הערב (יום ג') גם סגל המרצים הזוטר כי יש בכוונתו לשבש ביום שלישי הבא את הלימודים בעצמו. מאז החלה השנה האקדמית, מקיים הסגל הזוטר את השיעורים באוניברסיטאות בעוד המרצים הבכירים שובתים. הדבר זורע בלבול רב בקרב הסטודנטים, והפקולטאות השונות נאלצות להבהיר להם בכל פעם מחדש מי שובת ומי מלמד.

 

כעת הבלבול יסתיים, לפחות ליום אחד. כצעד הזדהות עם המרצים הבכירים, יצטרף הסגל הזוטר לשביתת הסגל הבכיר באוניברסיטאות למשך יום אחד בשבוע הבא, וישבש את הלימודים. בארגון הסגל הזוטר מסבירים כי יש בכוונתם לערוך לפחות בשעתיים מתוך אותו היום אסיפות הסברה. כמו כן, בכל שיעור יקדישו 20 דקות לפחות להסברים לסטודנטים בנוגע לתנאי הסגל.

 

בד בבד, למרות שביתת הסגל האקדמי הבכיר יתקיימו גם באוניברסיטאות טקסים לציון יום הזיכרון. יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, גיל גולדנברג, אמר הערב: "אנו תומכים באופן מלא במאבק המרצים, יחד עם זאת אנו קוראים לסטודנטים להגיע לעצרת הזיכרון של רבין למען המורשת אותה הוא הותיר". הקריאה לסטודנטים נובעת בעקבות החשש שלא יגיעו סטודנטים לטקס בגלל ההשבתה.

 

אמש דחו חברי הסגל האקדמי הבכיר את ההצעה של שרת החינוך, יולי תמיר, למנות מגשר במשא ומתן בין הצדדים. הארגון דחה את ההצעה מאחר ופרטיה, לטענתם, אינם ברורים ולא פורטו התנאים שבהם יתקיים הליך הגישור ומי יעמוד בראשו. כזכור, משביתים 4,500 מרצי הסגל הבכיר את הלימודים באוניברסיטאות, בשל דרישתם להסכם שכר חדש.

  

נציגי האוצר מצידם דווקא הודיעו כי הם תומכים במינוי מגשר, על פי הצעתה של תמיר. לפיכך, רק סירובם של המרצים מונע כעת את התהליך. בינתיים, השביתה במוסדות האקדמים תימשך גם מחר. מורים מן החוץ וסגל זוטר עדיין ילמדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השערים נעולים. אוניברסיטת ת"א
צילום: ניב קלדרון
הגישור נדחה. תמיר
צילום: ירון ברנר
והסטודנטים? בסנוקר
צילום: אוהד קינר
מומלצים