שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חייל? חייך (כי אולי תשתתף בקמפיין לריקושט)

  חייל הופתע לגלות את תמונתו מתנוססת על שלט פרסום ענק של חברת ריקושט באילת. הוא תבע את החברה על 50 אלף שקל אבל אז גילה שיש לה הסכם שת"פ עם עיתון "במחנה" שמאפשר לה להשתמש בצילומי הארכיון שלו. מסתבר שבתמורה לשימוש בצילומי הארכיון נותנת הרשת לעיתון 3 חולצות טרמיות, אותן הוא מחלק כפרס למנויים

  "ריקושט מאחלת לך גיוס נעים" - כך בירכה הרשת את המתגייסים על שלט פרסום שהוצב בחנות ריקושט (ציוד מחנאות) במרכז ביג באילת. על השלט התנוססה בגאון תמונתו של החייל שירן אברג'יל, שהופתע לגלות כי הוא מפרסם את הרשת בלי שחתם עימה על חוזה פרסום כלשהו. כך הפך אברג'יל ל"דוגמן" בעל כורחו.

   

  ביוני 2007 החליט החייל להגיש לבית משפט השלום בתל אביב, תביעה נגד חברת סופר מרקט סלעית בע"מ, זכיינית סניף ריקושט במרכז ביג, שנמצאת בבעלות חברת הלוק בע"מ של חיים סליטי. החייל תבע, באמצעות עו"ד עוזי נקש, 50 אלף שקל מהזכיינית.

   

  "במהלך קיץ שנת 2006 פרסמו הנתבעות את סניף ריקושט באילת מספר רב של פעמים למשך מספר שבועות לפחות, כשכל אחד מהפרסומים הינו בגודל עמוד שלם, בשבועות ידיעות אילת ובשבועונים נוספים המופצים בעיר", נכתב בתביעה, "בכל אחד מאותם פרסומים, מופיעה תמונה גדולה שצולמה בבקו"ם שבמרכזה מופיע התובע, כשהוא עומד מחויך ואחוז התרגשות, ואוחז בידיו פריטים צבאיים".

   

  בכתב התביעה אברג'יל מאשים את החברה, כי "יצא" מאלמוניותו שלא ברצונו והפך מושא להערות ותגובות מצד אנשים שונים בעיר. התובע טוען לפגיעה בפרטיות ו"בשימוש ציני מכוון ומחושב בתמונותיו לשם הפקת רווח לנתבעים". לטענתו, לא ידע כלל שהוא צולם, לא הסכים להצטלם ולא הסכים שישתמשו בתמונותיו לצרכי פרסום.

   

  הפתעה גדולה לא פחות ציפתה לאברג'יל כאשר הגישה החברה את כתב ההגנה. אז התברר כי התמונה התפרסמה באישורו של העיתון הצה"לי "במחנה". מסתבר כי בין עיתון במחנה לבין רשת ריקושט קיים הסכם שת"פ, במסגרתו רשאית הרשת להשתמש בצילומים ובכתבות מהארכיון של העיתון, למטרות פרסום. בתמורה, קיבל עיתון במחנה מרשת ריקושט 3 חולצות טרמיות אותן חילק לקוראי העיתון.

   

  מפקד במחנה והעורך הראשי, רני רביב, מסר בתגובה: הנושא נמצא בבדיקה ובשל העובדה שהוגשה תביעה, אין באפשרותי להגיב לנושא.   

   

  ומה על ה"תשלום" הזעום של 3 חולצות ששילמה ריקושט לעיתון, בתמורה לשירותי הארכיון? על כך מסר רביב: "עבור פנייה לקבלת כתבה או צילום מהעיתון

  במחנה אנו גובים 20 שקל. להערכתי, מחירן של שלוש חולצות מגיע לכ-500 שקל. אני מעריך שריקושט לא פנו לקבלת שירותינו יותר משלוש פעמים בשנה, ובהתאם לכך, המחיר ששילמה הרשת כלל אינו זעום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים