שתף קטע נבחר

לופוליאנסקי: ויתורים בי-ם - ניתוח עקירת מעיים

בכנס לציון 40 שנים לאיחוד ירושלים, אמר ראש העיר כי הוא ימשיך לדבוק "בירושלים הבנויה כעיר שחוברה לה יחדיו". השר ליברמן אמר כי העיר העתיקה ושכונות אחרות, לא עומדות למשא ומתן. עם זאת הוא ציין שמחנות פליטים מסביב לבירה הן נטל

נגד חלוקה: ראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, כינה הערב (יום ב') את האפשרות שישראל תוותר על חלקים מהעיר במהלך משא ומתן עם הפלסטינים - "ניתוח עקירת מעיים".

 

בכנס לציון 40 שנים לאיחוד ירושלים שנערך בבנייני האומה, בו השתתפו אלפי עולים מרוסיה וצרפת, אמר ראש העיר: "ירושלים היא הגדולה בערי ישראל ואו-טו-טו אנחנו מגיעים למיליון תושבים בבירת ישראל. כל זאת עומד כנגד כל אותם הדיבורים והמילים חלילה שמדברים על ניתוחים, על עקירת מעיים בירושלים. אנחנו נמשיך לדבוק במה שאמר בונה ירושלים דוד המלך - ירושלים הבנויה כעיר שחוברה לה יחדיו".

 

מי שעוד נאם בכנס היה השר לעניינים אסטרטגיים, אביגדור ליברמן, שלא התעלם מההקשר בין נושא האירוע - איחוד העיר - לבין ההצהרות שנשמעות לקראת ועידת אנאפוליס. "יש הרבה דיבורים ואנחנו, בניגוד לכל ההצהרות הבומבסטיות, מנסים להיות יותר מציאותיים, בעד חיזוקה של ירושלים כבירתו היהודית של עם ישראל. יש להגיד זאת בצורה ברורה: העיר העתיקה ושכונות אחרות, לא עומדות למשא ומתן. זה שלנו ועל זה לא מתווכחים".

 

יחד עם זאת, אמר ליברמן: "אני לא חושב שמחנות פליטים סביב ירושלים מחזקים את מדינת ישראל, זה יותר נטל ולא נכס. את אותם תקציבים עדיף להפנות לכאן, לירושלים, לתרבות, לחינוך ולעלייה. אנחנו מדברים בעד ירושלים ואנחנו נגד סיסמאות ונצליח לשמור על ירושלים יהודית ומאוחדת".

 

השר לקליטת עליה, יעקב אדרי, אמר: "כולנו נזכור את קריאת 'הר הבית בידינו' שגרמה להתרגשות לכולנו, זהו רגע לציון דרך. דורות רבים לפנינו קיוו וחלמו לשנה הבאה בירושלים הבנויה. עלינו לשמור על ירושלים מכל משמר, להתאחד ולהתלכד סביבה. היום נשמעים דיבורים מכאן ומשם, על כולנו להגיד: כאן היום ולתמיד ירושלים עיר הבירה הנצחית של מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
לופוליאנסקי. ירושלים הבנויה
צילום: דודי ועקנין
ליברמן. להיות מציאותיים
צילום: דנה קופל
מומלצים