שתף קטע נבחר

הלם במצ"ח: חיילת נמלטה מחקירה בחסות שדיה

בית הדין הצבאי גזר קנס כספי על חיילת שנחקרה במצ"ח בחשד לשימוש בסמים ונמלטה מחדר החקירות בדרך מקורית: היא הסירה את חולצתה, חשפה את פלג גופה העליון לעיני כל וניצלה את חולשתם של חוקריה כדי להימלט מהבסיס

קציני משטרה צבאית חוקרת (מצ"ח) נאלצו בעבר להתמודד עם חיילים שניסו להימלט מחקירה בדרכים מקוריות, אך לעתים גם הקצינים המנוסים ביותר נאלצים לשפשף את עיניהם בתדהמה: חיילת שביקשה להימלט מחדר החקירות הסירה את חולצתה, היממה את חוקריה, ונמלטה.

 

מעשה בחיילת שנחקרה בבסיס מצ"ח בבירנית, לאחר שסירבה לבדיקת סמים. החיילת, שסירבה לספק דגימות שתן לאיתור שרידי סם בגופה, הוכנסה לחדר החקירות בבסיס, אך כעבור זמן מה יצאה ממנו והחלה להתקדם לעבר שער היציאה מהבסיס. קצין החקירות הודיע לה שהיא נתונה במעצר וניסה להחזירה לחדר החקירות. אלא שאז בחרה החיילת בדרך הימלטות מקורית: היא הסירה את חולצתה, חשפה את פלג גופה העליון, ואמרה לקצין: "נראה אם תוכל לעצור אותי".

 

הקצין נדהם כנראה מהמראה שנגלה לעיניו והחיילת ניצלה את חוסר הריכוז שלו ונמלטה חיש קל מהבסיס. החיילת נתפסה כעבור זמן מה והועמדה לדין. בדיון בבית הדין הצבאי ביפו דרשה התובעת לגזור על החיילת מאסר בפועל בשל "העובדה שלמעשה הסירוב נלווה מעשה התנגדות לפעולה חוקית שחשף קציני מצ"ח ואנשים אחרים סביבה לגופה העירום שלא על פי רצונם".

 

סניגורה של החיילת טען, כי החיילת, ששוחררה מצה"ל בשל בעיות נפשיות, סובלת מבעיה פסיכיאטרית וזו הסיבה למעשיה, כמו גם מעשים אחרים בתקופת שירותה.

 

הרכב של שלושה שופטים, בראשות נשיא בית הדין אל"מ אבי לוי, גזר על החיילת קנס כספי בסך 1,000 שקלים וציין בהחלטתו, כי אין להקל ראש עם מעשיה. "מעשי הסירוב להיבדק מקפלים בתוכם הן התחמקות מבדיקה על מנת לברר חשד לשימוש בסמים והן פגיעה במשמעת הגלומה בכל סירוב פקודה", כתב השופט.

פורסם לראשונה 30/10/2007 22:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אל"מ לוי. ביה"ד גזר קנס כספי
מומלצים