שתף קטע נבחר

מטח כבד בנגב המערבי: 9 רקטות באזור שדרות

לא פחות מ-13 רקטות קסאם שוגרו מרצועת עזה. תשע נחתו בנגב המערבי, לא דווח על נפגעים. תושב: "כל הבית רעד וזגוגיות התנפצו. אני מתכוון לצאת משדרות מייד. אני לא יכול להישאר פה, זה פשוט נורא". חלק מהתושבים חשבו שמערכת צבע אדום התקלקלה, לאחר שלא פסקה מלפעול במשך דקות

"צבע אדום", ועוד "צבע אדום", ועוד אחד, ואחריהם תשעה פיצוצים. מטח של 13 רקטות קסאם נורה הבוקר (יום ה') מצפון רצועת עזה לעבר ישראל. עד כה זוהו תשע נפילות של רקטות קסאם באזור שדרות ויישובי הסביבה. לפי שעה דווח רק על נזקים קלים.

 

פלוגות אל-קודס של הג'יהאד האיסלאמי ופלוגות סלאח א-דין של ועדות ההתנגדות העממית נטלו אחריות לירי. כוחות צה"ל הרגו ביממה האחרונה ארבעה מחבלים, ובקרב המפקדים בשטח גוברים הקולות לצאת למבצע רחב היקף בעזה.

 

בתחילה סברו התושבים כי מערכת ההתראה צבע אדום נתקעה מכיוון שהיא לא הפסיקה לפעול במשך כמה דקות רצופות. רק בהמשך התברר שמדובר במטח של רקטות שנורו בזה אחר זה. רוב הרקטות נחתו בשטחים פתוחים. 

 

ברוך דהרי, המתגורר בקצה העיר, סיפר ל-ynet: "זה היה אחד הימים המפחידים שהייתי בהם בשדרות. הייתי לבד בבית וכל הבית רעד. זגוגיות התנפצו מעצמת הפיצוצים. אחת הרקטות התפוצצה ממש ליד הבית שלי. רקטה אחרת נחתה באזור בית העלמין.

 

"אני עדיין מריח את הריח הנורא הזה שמגיע אחרי שנוחתות פה רקטות קסאם. אני מתכוון לצאת משדרות מייד. אני לא יכול להישאר פה, זה פשוט נורא".

  

תושבת אחרת סיפרה: "ליד הבית שלי מותקנת מערכת צבע אדום וזה נורא לשמוע אותה פועלה בלי הפסקה. זה היה לא פחות מפחיד מהפיצוצים עצמם. זה פשוט נורא, אי אפשר להמשיך כך".

 

כוחות הביטחון הוזעקו למקום נחיתת הרקטות. אחת הרקטות נחתה בתוך קרית החינוך של המועצה האזורית שער הנגב, הנמצאת סמוך למכללת ספיר. הרקטה נחתה חמישה מטרים מאחד העובדים שהיה במקום אך למרבה המזל לא התפוצצה. הלימודים בשער הנגב, יש לציין, מתקיימים כסדרם והתלמידים הספיקו להיכנס למרחבים המוגנים בהישמע מערכת ההתראה. בשבוע הבא צפוי להתקיים בספיר כנס שדרות לחברה, אליו מוזמנים אישים רבים.

 

היום החל פיקוד העורף להציב בשדרות תחנות אוטובוסים ממוגנות. חמש תחנות כבר הוצבו, והן הובאו לאחר שוועד ההורים בשדרות והמטה לביטחון שדרות דרשו את הצבתן כתנאי לפתיחת שנת הלימודים בעיר.

 

קצב אש גובר

בשדרות המותקפת התושבים אובדי עצות לאחר שבשבוע החולף גבר מאוד קצב הירי. אמש התברר כי ארגוני הטרור עושים

שימוש ציני באוכלוסיה האזרחית בעזה לצורך הירי. חוליה של שלושה מחבלים נתפסה ביום שני בצילום וידאו משגרת פצצות מרגמה לעבר ישראל מתוך חצר בית-ספר בעירה בית חנון, שבצפון רצועת עזה. לאחר שחברי החוליה עזבה את השטח הבנוי אנשיה נפגעו מאש צה"ל.

 

גורם צבאי בכיר אמר ל-ynet כי ארגוני הטרור ממשיכים לנצל את האוכלוסייה האזרחית ומוסדותיה כדי לירות רקטות ופצצות מרגמה על ישראל. "הם אינם בוחלים לבצע ירי רקטות קסאם בסמוך לריכוזי אוכלוסיה, על אף שהם מודעים לסיכון בו הם מעמידים אזרחים חפים מפשע", אמר הגורם.

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קסאם בשדרות. ארכיון
צילום: רפי בביאן, קב"ט מועצה אזורית שדות נגב
ירי מתמשך. ארכיון
צילום: איי אף פי
מומלצים