שתף קטע נבחר

חסמב"ה, מאחורייך: ועדה חשאית חדשה בכנסת

ביום שלישי תצביע ועדת הפנים של הכנסת על הקמת ועדת משנה סודית, כך נודע ל-ynet. "בשל העובדה שדיוני ועדת הפנים פתוחים וגלויים לעין הציבור, אין באפשרותנו לקיים דיון מעמיק בעניינים שמטבעם לא יכולים להיחשף", הסביר ח"כ פינס היוזם את המהלך

מה בוועדת הפנים? זה סוד: אחות קטנה נולדה לוועדות המשנה הסודיות של ועדת החוץ והביטחון. ביום שלישי הקרוב תועלה להצבעה במליאת ועדת הפנים של הכנסת דבר הקמתה של ועדת משנה חדשה לענייני בטחון פנים, שתהיה סודית: סגורה בפני מי שאינו מחבריה או זומן אליה ופרוטוקוליה אסורים לעיון - כך נודע ל-ynet.

 

הקמתה של ועדת המשנה החדשה היא פרי יוזמה של יושב ראש ועדת הפנים, חבר הכנסת אופיר פינס (עבודה). על פי התוכנית, ועדת המשנה תפעל לצד ועדת הפנים ותפקידה יהיה לדון ולעסוק בענייני בטחון פנים. בשל החומרים הרגישים שייחשפו בפני הוועדה החדשה תוכן ישיבותיה לא יפורסם.

 

בין השאר, ועדת המשנה החדשה תעסוק בסוגיות משטרה ומודיעין, שירות בתי הסוהר וענייני אבטחה רגישים. בפני חבריה יופיעו המפכ"ל רב-ניצב דודי כהן, ראש השב"ס רב-גונדר בני קניאק, וקצינים בכירים משני הארגונים הללו. בנוסף, מתכנן יושב ראש הוועדה פינס לזמן מפעם לפעם גם את ראש השב"כ יובל דיסקין. חברי הוועדה יחויבו בסודיות מוחלטת.

  

חבר הכנסת פינס אישר את הפרטים, ואמר בשיחה עם ynet: "החלטתי ליזום את הקמת ועדת המשנה כדי לאפשר לכנסת לפקח באופן טוב יותר על הגופים הרלוונטים, לטובת בטחון הפנים של אזרחי ישראל. כיום, בשל העובדה שדיוני ועדת הפנים פתוחים וגלויים לעין הציבור, אין באפשרותנו לקיים דיון מעמיק בעניינים שמטבעם לא יכולים להיחשף.

 

"הוועדה החדשה תעסוק בשלל נושאים, ובין היתר תקבל סקירות מודיעין מגורמי הביטחון והמשטרה. אם ניקח לדוגמה את

אירועי האלימות בפקיעין - אין כיום באפשרותנו לדון בהם באופן מעמיק מכיוון שהמשטרה, ובצדק מבחינתה, לא תרצה לחשוף דוחות מודיעין לעין הציבור. כאשר דיוני הוועדה יהיו סודיים - הקצינים הרלוונטים יוכלו לדווח לנו מבלי לחשוש". 

 

לדברי פינס, בכוונתו להרכיב את הוועדה מחברי כנסת על פי כישוריהם בענייני בטחון פנים ולא על פי מפתח סיעתי, כמקובל בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינס. יוזם
צילום: ניב קלדרון
צילום: ויז'ואל/פוטוס
תשאירו בשושו
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים