שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סקר: 15% מהאמריקנים בעלי דעות אנטישמיות
  סקר שערכה הליגה נגד השמצה מעלה כי אחוז האנטישמים בארה"ב נשאר זהה לאורך השנים, אולם רבים אחרים מגלים דעות שמרניות וגזעניות נגד יהודים: 31 אחוזים מהנשאלים סברו שיהודי ארצות הברית נאמנים לישראל יותר מאשר לארה"ב, ו-27 אחוזים משוכנעים כי היהודים אחראים למותו של ישו

  35 מיליון אמריקנים, המהווים 15 אחוזים מאוכלוסיית ארצות הברית, הם בעלי דעות אנטישמיות מובהקות. כך עולה מסקר שקיימה הליגה נגד השמצה. בסקר זהה שנערך לפני כשנתיים הודו 14 אחוזים מהאמריקנים כי הם בעלי עמדות אנטישמיות, מה שלדברי הארגון מעיד על "עקביות באמונות האנטישמיות בארה"ב".

   

  מתוצאות הסקר, שנערך בחודש שעבר בקרב כ-2,000 מבוגרים אמריקנים,

  עולה כי 31 אחוזים מהנשאלים סברו שיהודי ארצות הברית נאמנים לישראל יותר מאשר לארה"ב, ו-15 אחוזים מהם טענו שהיהודים מחזיקים בכוח מופרז באמריקה. ראש הליגה למניעת השמצה, אברהם פוקסמן, הביע דאגה מתוצאות הסקר הטלפוני, דווקא על רקע מגמה של ירידה באנטישמיות.

   

  במהלך שנות ה-90 ירד אחוז האנטישמים בארה"ב מ-20 אחוזים ל-12 בלבד, אולם כעת מתברר כי ניכרת דווקא מגמת עלייה. "מה שמדאיג אותנו היא המגמה ההפוכה בסקרים לאחר שחשבנו כבר שיש התקדמות לעבר סובלנות, יחד עם גילויים של אנטישמיות ופשעים על רקע זה", אמר פוקסמן.

   

  במסגרת הסקר הוצגו למשתתפים שאלות שונות הנוגעות לקהילה היהודית בארה"ב, וחשפו עמדות שמרניות במיוחד: 27 אחוזים מהמשתתפים הצהירו כי הם עדיין מאמינים שהיהודים הם האחראים למותו של ישו, ו-20 אחוזים חושבים שליהודים יש יותר מדי כוח בעולם הכלכלי. בנוסף, 18 אחוז מאמינים שליהודים יש יותר מדי שליטה והשפעה על בורסות וול סטריט.

   

  מתוך תוצאות הסקר בולטות תשובות הנשאלים ממוצא היספני, הנחשבים לקהילה הגדלה בקצב המהיר ביותר בארצות הברית. הסקר העלה פער בין היספנים שהיגרו לארה"ב, ש-29 אחוזים מהם מחזיקים בדעות אנטישמיות, לבין אלה שנולדו באמריקה - רק 15 אחוזים מהם נחשבים אנטישמים.

   

  בנוסף, חושף הסקר את הקשר שבין רמת האנטישמיות לרמת ההשכלה - 21 אחוזים מבעלי השכלה תיכונית הם בעלי עמדות אנטישמיות, בעוד 10 אחוזים בלבד מבין בעלי תואר אקדמאי ראשון ורק 8 אחוזים מקרב בעלי תואר שני ומעלה. אחוז הגברים בעלי עמדות אנטישמיות גדול מזה של נשים בעלות רקע דומה - 18 אחוז מהגברים לעומת 13 אחוז מהנשים.

   

  עם זאת, הסקר מציג גם דעות חיוביות של האמריקנים כלפי היהודים בנושאים הקשורים לאתיקה ולמשפחה. 55 אחוזים הודו שהם מאמינים שליהודים יש מחויבות מיוחדת לצדק חברתי ולזכויות אזרחיות, ו-79 אחוזים רואים בחיוב את הדגש על חשיבות חיי המשפחה בקרב הקהילה היהודית. בנוסף, הסכימו 65 אחוזים שהיהודים תרמו רבות לתרבות החיים באמריקה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים