שתף קטע נבחר

המשחק לזכרו של תומר הוכיח: "השמחה חזקה יותר"

כוכבי העבר של מכבי ת"א הגיעו ליישוב מולדת, בו גר תומר רון, אוהד מסור שנהרג כחייל בעת מילוי תפקידו. דורון ג'מצ'י: "אני מתרגש כל פעם מחדש"

והנה צד של מכבי תל אביב שאנשים לא כל כך מכירים. תומר רון, נהרג ב-10.3.2003 בעת מילוי תפקידו. תומר אהב מאוד כדורסל ומשפחתו בחרה להנציח את זכרו על ידי הקמת מגרש כדורסל ביישוב בו גר - מולדת. הקשר עם מכבי תל אביב נוצר כאשר בני כיתתו של אחיו, איתי, שלחו מכתב לנציג קשרי הקהילה של מכבי תל אביב, שהיה דורון ג'מצ'י, מכתב, בו ביקשו כי נציג מהאגודה יגיע ללוויה.

 

ג'מצ'י הגיע ללוויה ומאז נוצר קשר אמיץ בין המשפחה לדורון וותיקי מכבי תל אביב. אמש, ארבע שנים וחצי אחרי מותו, נחנך המגרש לזכרו. המשפחה, חברי המשפחה וכל תושבי היישוב הגיעו לאירוע שהיה מרגש ועצוב גם יחד. אורח מיוחד שהגיע הוא ידיד המשפחה והרמטכ"ל לשעבר, בוגי יעלון, שבעת נפילתו של תומר קיבל את הידיעה בתפקידו.

 

דורון ג'מצ'י: "אני מתרגש כל פעם מחדש כשאני מגיע למקום כזה. מכבי תל אביב מטביעה את חותמה בעזרת הזרוע שנקראת קבוצת הוותיקים. הגענו לפה היום כדי לכבד ולפתוח מגרש לזכרו של תומר רון, בן המושב, שנפל בעת מילוי תפקידו. מועדון הכדורסל מכבי תל אביב במקורו רואה את הקשר עם הקהילה כראשון במעלה וכחלק בלתי נפרד ממנו".

 

דפנה רון, אמו של תומר, לא הסתירה את שעבר עליה בעת האירוע: "אני מתרגשת. זו התרגשות של שמחה ועצב אבל אני חושבת שהשמחה חזקה יותר, כי החיים חזקים".

 

ותיקי מכבי תל אביב ערכו משחק נגד קבוצה שמורכבת מפלס"ר נח"ל (יחידתו של תומר) ותושבי מולדת. המשחק הסתיים בשיוויון כאשר ג'מצ'י, שלא מכיר את המילה להפסיד עומד על הקו וקולע את סל הניצחון. אחר כך התפנו השחקנים הוותיקים לצפייה משותפת בקבוצה הנוכחית של הצהובים, שהפסידה ללייטובוס ריטאס וילנה בחוץ. ראוי לציין כי הקבוצה, שמתאמנת בכפר המכביה, תורמת רבות למען הקהילה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים