שתף קטע נבחר

אולמרט: מזדהה לחלוטין עם הביקורת של יובל רבין

שרי הממשלה התייחסו בישיבתם השבועית לנאום החריף שנשא בנו של ראש הממשלה המנוח בעצרת לזכרו. "יגאל עמיר מעביר את עם ישראל דרך חתחתים", אמר ראש הממשלה. "יובל רבין צדק לחלוטין", אמר השר בוים

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר הבוקר (יום א') כי הוא "מזדהה הזדהות מלאה" עם דבריו של יובל רבין, שנשא אמש נאום נדיר בחריפותו בעצרת לזכרו של אביו בכיכר רבין בתל אביב. בנאומו כינה רבין את מערכת אכיפת החוק בישראל "חומה רופסת, רעועה ודוממת" על שהתירה לקיים בכלא את ברית המילה של בנו של רוצח אביו.

 

אולמרט אמר את הדברים בפתח ישיבת הממשלה השבועית והוסיף כי יגאל עמיר "מעביר את עם ישראל דרך חתחתים". "אין לי אלא להזדהות עם הדברים המרגשים של הבן יובל. עם ישראל צריך לדעת שלעולם לא עוד", אמר אולמרט, "זהו קו אדום בוהק. היום הזה, ה-4 בנובמבר, יישאר בתודעת עם ישראל תמיד כיום הרצח", אמר אולמרט.

 

בנאומו אמש האשים יובל רבין את המערכת המשפטית באוזלת יד, לנוכח קיום ברית המילה של בנו של הרוצח ביום הרצח, ה-4 בנובמבר. "האיש שבלילה ההוא, לפני 12 שנה, עמד למרגלות הכיכר הזאת ובקור רוח נתן לעצמו את תפקיד המאשים השופט והמוציא להורג. האיש שעשה בחוקי הדמוקרטיה כבחוקיו שלו, ממשיך להתל בהם עד היום, ולטובתו".

 

השר לענייני גמלאים, רפי איתן, התייחס בישיבת הממשלה לפן המוסרי שבאישור קיום ברית המילה בכלא ואמר, כי "באופן מוסרי לא היה צריך לאשר את נושא ברית המילה של הבן של יגאל עמיר אך לפי מה ששמעתי היום, לפי יודעי משפט, הם אומרים שהשופט לא יכול היה אחרת".

 

שר הרווחה, יצחק הרצוג, אמר כי הוא "חש הזדהות עם כל מלה" בנאום. "התחושה היא קשה. מידת הרחמים שלנו כלפי תופעות חריגות מתהפכת בתוכנו", הוסיף הרצוג.

 

גם שר הבינוי והשיכון, זאב בוים, מתח ביקורת על מערכת המשפט ואמר: "שמעתי את השופטת דליה דורנר מצדיקה את החלטת בית המשפט. אלא שהבעיה פה אינה משפטית, גם השופט המחוזי וגם אחרי בג"ץ היו צריכים לראות את הסוגיה הזאת בצורה הרבה יותר רחבה".

 

לדבריו, "כל העניין הזה של חגיגת הרוצח בבית הכלא, השופטים ראו זאת בראייה משפטית צרה. מהבחינה הזאת יובל רבין צדק לחלוטין".

 

לפני ישיבת הממשלה, אמר שר הביטחון, אהוד ברק, כי "דבריו של יובל רבין נאמרו על-ידי איש אחד, אבל הם מייצגים מה שרבים חושבים וחשים. יש להפסיק את ההתעסקות הבלתי נגמרת ברוצח. הלקח של עם ישראל הוא שהרצח הוא שחשוב, לא הרוצח הנקלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמט. "מזדהה לחלוטין"
צילום: פלאש 90
מומלצים