שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גילרמן: פעילות המועצה לזכויות אדם - מתועבת
  שגריר ישראל באו"ם תקף במילים חריפות את "המסע הפולחני וההרסני של המועצה נגד ישראל". הוא מתח ביקורת על סדר יומה של המועצה, שעוסק בעיקר בישראל ונמנע מלהתייחס למדינות אחרות. גילרמן אף שיגר חיצים אל חברי העצרת הכללית וטען שהמשך הפעילות במתכונת הנוכחית היא "פשיטת רגל מוסרית"

  "המסע הפולחני וההרסני נגד ישראל במועצה לזכויות האדם של האו"ם הוא מתועב ובלתי נסלח. המועצה הזו מתעלמת מהפרות חמורות של זכויות אדם בחלקים שונים של העולם, לרבות כמה מחברי המועצה עצמם" - במילים חריפות אלה תקף הערב (יום ג') שגריר ישראל באו"ם, דני גילרמן, את המועצה לזכויות אדם, שהוקמה לפני כשנה וחצי.

   

  גילרמן, שנאומו נקטע בתחילה בשל אזעקה, האשים את המועצה בכך שעל סדר יומה יש סעיף מיוחד שעניינו "מצב זכויות האדם בפלסטין ובשטחים הערבים הכבושים האחרים", וזאת מבלי שמדינות שבהן קיימות הפרות חמורות של זכויות אדם עולות כלל לדיון.

   

  שגריר ישראל דרש שסדר יומה של המועצה לזכויות אדם ונוהלי העבודה שלה יועלו להצבעה בעצרת הכללית של האו"ם. למרות שברור שסדר היום יאומץ על ידי רוב גדול מ-192 המדינות החברות באו"ם, הדרישה הישראלית נעשית מכיוון שבירושלים חשים שאין לעבור עוד בשתיקה על המתרחש במועצה.

   

  גילרמן האשים היום בעצרת האו"ם את המדינות החברות בנציבות ב"פשיטת רגל מוסרית". הוא הזכיר כי "אחרי הכל, המועצה כוללת כמה חברים ממדינות שהרקורד שלהן בנושא זכויות האדם נופל במידה רבה מתחת לסטנדרטים של הקהילה הבינלאומית, ושאינן יכולות באמת לשרת כמגדלורים של זכויות אדם".

   

  גם בוש במבקרים

  בעומדו מול חברות האו"ם הזכיר השגריר גילרמן שיותר ממחצית מ-47 המדינות החברות במועצה לזכויות אדם נחשבות למדינות ש"אינן חופשיות" או "חופשיות חלקית". הוא טען כי "המדינות המתנהגות בצורה השערורייתית ביותר הן אלו

  ששותפות לסדר היום המדיני המוציא מהכלל את מדינת ישראל".

   

  השגריר הישראלי ציין שדו"ח המועצה לזכויות אדם מתעלם מהפרת זכויות במדינות כמו קובה ובלרוס. "אין ספור סובלים ברחבי העולם, החיים תחת משטרים רודנים ומדכאים ומפירי זכויות אדם, אינם זוכים לתשומת לב של המועצה לזכויות האדם", קבע. "ישראל אינה מבקשת יחס מיוחד, אלא - כמו המדינות האחרות בעולם - ראויה לעמוד לבחינה ולביקורת הוגנת ובלתי משוחדת".

   

  לא רק ישראל אינה שבעת רצון מפעילות המועצה. בספטמבר האחרון, בעת הכינוס השנתי ה-62 של עצרת האו"ם, "חטפה" הנציבות גם מנשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש. הנשיא קרא מעל בימת האו"ם למנהיגי העולם לפעול למען זכויות האדם -

  וקרא לנציבות זכויות האדם של האו"ם להפסיק ולהתייחס לישראל כאל המדינה היחידה המפרה זכויות אדם.  

   

  "ארצות הברית רוצה או"ם איתן ופעלתן - אך העם האמריקני מאוכזב מכישלונותיה של מועצת זכויות האדם של האו"ם", אמר בוש. "גוף זה לא פצה פה על הדיכוי שמבצעים המשטרים בהאוונה, קראקס, פיונגיאנג וטהרן - והפנה את כל ביקורתו באופן מוגזם כלפי ישראל. כדי להיות גוף אמין העוסק בזכויות אדם בעולם - על האו"ם לבצע קודם רפורמות במועצת זכויות האדם שלו", סיכם הנשיא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים