שתף קטע נבחר

סקר "מצעד המושחתים": אולמרט מנצח בנקודות

כנס שדרות לחברה שאל את הציבור מיהו האיש המושחת ביותר היושב סביב שולחן הממשלה. ראש הממשלה ניצח ב"פוטו פיניש" כשאחריו מזנב שר האוצר הירשזון. במדד היושרה זוכה ציפי לבני, שקיבלה שישה אחוזים יותר משרת החינוך תמיר. וגם: אילו ח"כים מככבים ברשימה?

מה חושב הציבור על הפוליטיקאים שלו? כנס ישראל (שדרות) לחברה ערך את "מצעד המושחתים" - סקר ובו דירג את הפוליטיקאים - שרים וחברי כנסת - בזה אחר זה על פי הדרך שבה הציבור תופס את יושרתם. קשה לומר שהתוצאות יפתיעו, אולם הן בהחלט לא נעימות לאוזן.

 

אז מי הפוליטיקאי שנתפס כמושחת ביותר סביב שולחן הממשלה? נתוני הכנס, הנערך בשיתוף המכללה האקדמית ספיר, מגלים כי ראש הממשלה, מוביל את המצעד - אך מנצח בנקודות בלבד. 56 אחוזים מהציבור ציינו כי התנהגותו של ראש הממשלה אהוד אולמרט מושחתת עד מושחתת מאוד. אולמרט מכהן זו השנה השנייה בראש המצעד. במדד 2005 הוא דורג במקום הרביעי.

 

במקום השני במצעד המושחתים עומד השר לשעבר, אברהם הירשזון, עם 55 אחוזים. המשנה לרה"מ חיים רמון והשר לעניינים אסטרטגים אביגדור ליברמן זוכים ל-33 אחוזים כל אחד. אהוד ברק ורוני בר-און סוגרים את הרשימה עם 29 אחוזים כל אחד.

 

נצחון בפוטו פיניש

יצויין כי אהוד אולמרט אמנם מנצח באחוזים, אולם כשמשקללים את התשובות למול מדד הפוליטיקאי הישר ביותר, מנצח שר האוצר הירשזון בציון המשוקלל. בין השרים הנתפסים כישרים ביותר מככבת ציפי לבני במקום הראשון, עם 46 אחוזים מהנשאלים שציינו כי התנהגותה הציבורית ישרה עד ישרה מאוד. יולי תמיר עומדת במקום השני עם 40 אחוז, למרות משבר החינוך. שאול מופז זוכה ל-34 אחוזים והשר לבטחון פנים, אבי דיכטר מקבל 27 אחוזים של יושרה. סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת, אלי ישי סוגר את הרשימה עם 25 אחוז.

 

ומה מחוץ לשולחן הממשלה? בין חברי הכנסת הנתפסים כמושחתים ביותר על-ידי הציבור עומד במקום הראשון חבר הכנסת צחי הנגבי עם 40 אחוז מהנשאלים שציינו כי התנהגותו הציבורית מושחתת עד מושחתת מאוד. יו"ר הליכוד בנימין נתניהו מככב במקום השני עם 38 אחוזים, ואחריו ח"כ אסתרינה טרטמן עם 32 אחוז, עמיר פרץ עם 31 אחוזים, ויורם מרציאנו עם 24 אחוזים.

 

חברי הכנסת הנתפסים כישרים ביותר הם שלי יחימוביץ' במקום

הראשון עם 44 אחוז, דליה איציק עם 41 אחוזים, ובמקום השלישי רן כהן עם 34 אחוז.

 

הסקר נערך בקרב מדגם מייצג הכולל 511 איש, על-ידי מכון "מאגר מוחות". רשימת אישי הציבור לא נקבעה מראש, והציבור נתבקש לבחור בעצמו את השמות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוביל בנקודות. אולמרט
צילום: ירון ברנר
צילום: גיל יוחנן
מזנב ברה"מ. הירשזון
צילום: גיל יוחנן
מנצחת ביושרה, לבני
צילום: דניאל בר און- ג'יני
מומלצים