שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סרקוזי: ישראל היא נס, עלינו לערוב לביטחונה
  נשיא צרפת דיבר בוושינגטון באירוע של הוועד היהודי האמריקני ושפע חום רב כלפי ישראל. "לכל יהודי בעולם יש לאן ללכת אם משהו יקרה. ביטחון ישראל קרוב ללבי", אמר. שומעיו התרגשו והגיבו: "דברים כאלה לא שמענו מפי מנהיג צרפתי זה 40 שנה"

  "אחרי ישראל ישנו הים, ישראל היא מדינה עם הגב לים" - כך אמר היום (ד') נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, בוושינגטון. לדבריו, העולם צריך להבטיח את ביטחונה של ישראל. סרקוזי הביע תמיכה בפתרון בעיית הפליטים הפלסטינים במסגרת מדינה פלסטינית.

   

  סרקוזי הגיע אתמול לוושינגטון וסעד ארוחת ערב מפוארת בבית הלבן. הבוקר בא לאירוע של "הוועד היהודי האמריקני" בבירת ארה"ב שבו קיבל את פרס "אור לגויים" של הארגון. מנהיגי הארגונים היהודים היו נפעמים מהדברים ששמעו מסרקוזי. "דברים כאלה לא שמענו מפי מנהיג צרפתי זה 40 שנה", אמר ראש אחד הארגונים היהודיים.

   

  "מאשימים אותי שאני תומך ללא ערעור בישראל", אמר נשיא צרפת. "אני לא תומך בלא ערעור, אבל העולם צריך לערוב לביטחון ישראל". סרקוזי דיבר בחום רב על ישראל. הוא שב ואמר: "תמיד חשבתי שישראל היא נס", ודיבר על חשיבותה של ישראל "כמקום שלכל יהודי בעולם יש לאן ללכת אם משהו יקרה לו. ביטחון ישראל קרוב ללבי. אני לא מסכים עם המדיניות של כל ממשלה בישראל, אבל נושא הביטחון הוא מעל כל ספק".

   

  בעניין שיחות אנאפוליס והדרך להשגת שלום הבהיר נשיא צרפת: "אני בעד מדינה פלסטינית. צריך פתרון עכשיו. זה אינטרס של ישראל, של הפלסטינים ושל כל העולם. כולם מסתכנים למען השלום, אבל הסכנה הכי גדולה היא שלא יהיה שלום. אם לא נתקדם, ישראל והעולם ישלמו את המחיר".

   

  על הפתרון לבעיית הפלסטינים אמר סרקוזי: "צריך שיהיו שתי אומות-מדינות, ובהקשר זה צריך לחשוב על פתרון בעיית הפלסטינים". הוא חזר שוב ושוב על הצורך "שהעולם יבטיח את ביטחון ישראל וצרפת תהיה בשורה הראשונה.

   

  "צרפת אינה מדינה אנטישמית, אבל צריך להכיר בעובדה שיש אנטישמיות. אנטישמיות וגזענות צריך להכות בראש. כשאתה מנסה להסביר אנטישמיות, אתה מתחיל לחפש תירוצים להסביר את ההיגיון שבה. יש היגיון באונס? בשוד בנקים? אנטישמיות זה שילוב של טפשות ושנאה".

   

  הנשיא סרקוזי חזר על דבריו ש"נשק גרעיני לאיראן אינו דבר שמקובל עלינו". לגופו של עניין סיפר שהוא הודיע לקהילת העסקים בצרפת "לא לדבר בכפל לשון". סרקוזי הגדיר את המדיניות הצרפתית החדשה תחת הנהגתו: "אנחנו בעלי ברית של ארה"ב ונלחם למען בטחון ישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים