שתף קטע נבחר

פרשות אולמרט: פשיטת ענק של חוקרי המשטרה

עליית מדרגה בחקירות ראש הממשלה. המשטרה פשטה הבוקר על כעשרים מוסדות ציבוריים ופרטיים, בהם משרד התמ"ת ומנהל מקרקעי ישראל, בחיפוש אחר מסמכים ומחשבים שיסייעו לשפוך אור על פרשות כרמייה, הרשות לעסקים קטנים ומרכז ההשקעות. כמאה חוקרים משתתפים בחיפושים

כמאה חוקרים של היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) פשטו הבוקר על שורה של משרדי ממשלה, מוסדות ציבוריים, רשויות ומשרדים פרטיים במסגרת החקירות המתנהלות נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט - החקירות בפרשת כרמייה, הרשות לעסקים קטנים ומרכז ההשקעות.

 

צוותי המשטרה עורכים חיפושים בכעשרים מוקדים שונים בכל רחבי הארץ ומחרימים מסמכים, מחשבים ושאר ממצאים אשר עשויים להיות קשורים לפרשות השונות בהן נחשד ראש הממשלה. בין היתר, נערכים חיפושים במשרד התעשייה המסחר והתעסוקה (תמ"ת), במנהל מקרקעי ישראל, ברשות הדואר ובעיריית ירושלים. 


פשיטת החוקרים (צילום: גיא אסיאג) 

 

לא פחות משלוש חקירות פליליות עומדות נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט. בחודש שעבר הורה היועץ המשפטי

לממשלה, מני מזוז, לפתוח בחקירה נגד אולמרט, בפרשות הנוגעות לתקופת כהונתו כשר התמ"ת בממשלת שרון: הטבות לכאורה דרך מרכז ההשקעות ושורת מינויים פוליטיים, שבוצעו לכאורה ברשות לעסקים קטנים. בנוסף נחקר אולמרט בימים אלה בפרשת הבית ברחוב כרמיה.

 

החקירה בפרשת בנק לאומי, אירעה בשנת 2005, בעת שאולמרט כיהן כממלא-מקום שר האוצר.

 במשטרה בודקים חשדות לפיהם הוא פעל אז בניגוד לחוק במטרה להטיב עם שניים מידידיו, דניאל אברמס ופרנק לואי, כך שידם תהיה על העליונה במכרז לרכישת בנק לאומי. העד המרכזי בפרשה ומי ש"פוצץ" אותה הוא החשב הכללי, ירון זליכה, שפנה בנושא למבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס. אמש הודיע זליכה כי יעזוב את תפקידו ואף איים לעתור לבג"ץ אם יחליט פרקליט המדינה לסגור את התיק נגד אולמרט. 

 

מי שנאלץ להתמודד עם המלאכה הרגישה של חקירת ראש הממשלה הוא אגף החקירות של המשטרה, בליווי צמוד של אנשי היועץ המשפטי, מני מזוז, ופרקליט המדינה, ערן שנדר. לפרשות בל"ל וכרמיה מונה צוות מטעם היחידה ארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), כאשר בראשונה שבהן נחקר ראש הממשלה באזהרה בתחילת אוקטובר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיא אסיאג
החוקרים לקחו מסמכים רבים
צילום: גיא אסיאג
צילום: שאול גולן
הפשיטה נערכה בכמה מקומות
צילום: שאול גולן
מומלצים