שתף קטע נבחר

איך מחלצים 3 חברי קואליציה ממעלית תקועה?

השר אביגדור ליברמן, ח"כ סטס מיסז'ניקוב וח"כ עתניאל שנלר בסך הכל רצו לעלות במעלית לכנסת לקומה החמישית. המעלית סבלה כנראה מעומס ומצפיפות ונתקעה אחרי קומה וחצי. ח"כ שנלר מגלה איך ניצל את הזמן האבוד, ואף יודע את מי להאשים

שר ושני ח"כים נכנסים למעלית... זה נשמע כמו התחלה של בדיחה עממית, אבל היום (ב') זה קרה במציאות. שלושה חברי קואליציה נתקעו במעלית הכנסת יותר מ-15 דקות ורק בזכות תושייתם, הצליחו לפתוח בכוח את הדלת ולקפוץ החוצה מהמעלית שנתקעה בין שתי קומות.

 

בשעות הצהריים נדחסו למעלית הכנסת השר לעניינים אסטרטגיים, אביגדור ליברמן, יו"ר ועדת הכספים, סטס מיסז'ניקוב, שניהם מישראל ביתנו, ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) ועוד שלושה בני אדם. דלתות המעלית נסגרו והיא החלה לעלות לכיוון הקומה החמישית, אלא שלאחר קומה אחת נתקעה המעלית ולא נעה.

 

בתום המתנה ממושכת החליטו החברים לקואליציה לפעול, פתחו את דלת המעלית בכוח וקפצו ממנה, חצי קומה מעל לקומה הראשונה. ח"כ שנלר שיחזר: "ניסינו לעלות לקומה חמישית, אבל כנראה שהיה צפוף מדי ואחרי קומה אחת המעלית נתקעה לפתע". לדברי שנלר, את הזמן שהעביר במעלית הצפופה הוא הקדיש כדי לקרוא דברי דואר שהיו עמו.

 

"ליברמן הציע שהוא ייעשן סיגר, אבל אמרתי לו שאם הוא ידליק סיגר, לא בטוח שאשרוד", אמר שנלר, "אחרי רבע שעה פתחנו את דלת המעלית בכוח וקפצנו החוצה חצי קומה. זה מה שנקרא תנאי שירות. חוץ מלדאוג שלא נשבור את הרגל במהלך הקפיצה, הכל בא על מקומו בשלום".

 

"סגרנו המון דילים פוליטיים"

שנלר אף הפנה אצבע מאשימה לגורם שייתכן כי ידו היתה בדבר: "אני הייתי בדרך לישיבת סיעה בנושא מדיני וכנראה שמי אחראי לתקיעת המעלית הוא אבו עלא שאחרי שעוכב אתמול במחסום, דאג שאעוכב במעלית", אמר בחיוך. 

 

ח"כ מיסז'ניקוב סיפר ל-ynet על ניצול הזמן היעיל במעלית: "כשהמעלית נתקעה היה לנו זמן איכות וסגרנו המון דילים פוליטיים, גם בתוך הסיעה שלנו וגם בינינו לבין קדימה".

 

לדבריו, "ליברמן ואני ניהלנו שיחה ברוסית, אז אף אחד לא הבין". מיסז'ניקוב הסביר שלא דאג וידע כי התקרית תסתיים בשלום: "בגלל המקרה שבו נתקעו חברי סיעת ש"ס במעלית, ידענו שרוח הקודש של ש"ס שורה עלינו", אמר.

 

המקרה הקודם, אותו מזכיר מיסז'ניקוב, אירע במארס השנה, אז נתקעו חמישה חברי כנסת מש"ס, בהם השר אלי ישי, במעלית בבניין משרדים. שלא כמו במקרה הנוכחי, אז נאלצו חברי הכנסת להמתין יותר מ-40 דקות עד לחילוצם בשלום. בדרך, עד לשחרורם, אף צנחו כמה קומות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
המעלית נתקעה
צילום: גבי מנשה
צילום: אלי אלגרט
שנלר קרא מכתבים
צילום: אלי אלגרט
מומלצים