שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ברק מיישר קו: הערוץ הפלסטיני הוא המרכזי
  שר הביטחון מבהיר שאין מחלוקת בינו לבין אולמרט בנושא הסורי. הוא רוצה לראות את דמשק באנאפוליס, אבל בתנאי שהם יבינו כי הנושא העיקרי על הפרק הוא זה הפלסטיני

  "השתתפות הסורים בוועידת אנאפוליס יכולה להיות דבר חיובי ורצוי. בניהול נכון אפשר להוביל בעתיד גם לפתיחת שיחות עם הסורים". כך אמר היום (ג') שר הביטחון, אהוד ברק, בכנס בנושא טרור גלובלי ופשיעה בינלאומית, שנערך במרכז הבינתחומי.

   

  השר ברק אמר בנאומו כי ההשתתפות של הסורים בוועידה "צריכה להיות

  כפופה לכך שהסורים יכירו שהנושא העיקרי שעל הפרק הוא הנושא הפלסטיני. למיטב הכרתי, ראש הממשלה, אנוכי והאמריקנים רואים את העניין הזה עין בעין ללא הבדלים. אנו צריכים לדעת שהשתתפות של סוריה, שהיא גורם חשוב במזרח התיכון, בוועידת אנפוליס היא דבר חיובי. יחס של כבוד אל סוריה, האינטרסים שלה ומנהיגותה יכולים לתרום לכך, שאכן בבוא העת ייפתח גם ערוץ שיחות עם הסורים. עודף דיבורים איננו תורם לכך דבר".

   

  גם השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, התייחס בכנס לסוריה, והזכיר כי זו המדינה היחידה ששומרת על גבול שקט עם ישראל.

   

  בנושא הטרור הגלובלי, אמר השר ברק כי הוא "לא אופטימי לגבי המאבק בטווח הקצר, עוד לא עברנו את הגרוע ביותר". הוא הזהיר מפני השתלטות של ארגוני טרור על נשק ביולוגי או כימי, ואמר: "אחרי המאמץ בצפון קוריאה, אנו מסתכלים עכשיו על איראן ולוקחים בחשבון את מה שקורה בפקיסטן. אם איראן תצליח, אזי בעוד עשר שנים יהיו למחבלים גם אמצעים גרעיניים, ושלא כהנהגה אחרת - שצפויה לשקול היטב בטרם תטיל את הפצצה על שכונה אזרחית - אלה לא יהססו לרגע". 

   

  לשלב ידיים מול איראן

  בכנס נאמה גם שרת החוץ, ציפי לבני, שאמרה כי בעקבות החשש מאיראן גרעינית, "נדרש שילוב ידיים גם של מדינות שונות ומועצת הביטחון של האו"ם". לדבריה, ישנן מדינות המתנגדות להטלת

   סנקציות נגד איראן, כי הן סוחרות איתה. "מעבר לאיום של איראן על העולם כולו, עליהן להבין שמסחר עם איראן לא משרת את האינטרסים שלהן. זה חלק ממה שאנחנו עושים היום ברמה הבינלאומית על מנת לייצר את אותו לחץ".

   

  על תהליך השלום עם הפלסטינים, אמרה שרת החוץ: "העולם כולו הבין שהדבר האחרון שצריך באזור זה עוד מדינת טרור. העולם כולו הבין, כולל חלקים מהחברה הפלסטינית, שכשגיבורי התרבות שלך הם פעילי טרור, זה ישפיע על החינוך ועל החברה שאתה חי בה. והיום זה מובן יותר מתמיד שזה ישפיע על האינטרס שלך לקבל לגיטימציה כמדינה".

   

  השר דיכטר דיבר בכנס על "קרימיטרוריסטים". הוא הסביר: "כשמדברים על טרוריסטים ועל קרימינלים, המכנה המשותף הוא כל כך רחב. לטרוריסטים אין אלוהים, גם לא לפושעים. אצל שתי הקבוצות האלה הכל מותר והכל כשר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עודף דיבור לא תורם: ברק
  צילום: גיל יוחנן
  קרימיטרוריסטים: דיכטר
  צילום: יותם פרום
  מומלצים