שתף קטע נבחר

בדיקה משטרתית לפתיחת עוד חקירה נגד רה"מ

הפרקליטות העבירה לאגף החקירות במשטרה מידע בבקשה לבדוק האם קיים חשד לעבירה בפעולות מ-1999 הקשורות לפריימריז בליכוד. על-פי דיווח, בידי המשטרה קלטת בה נשמע פעיל הליכוד, שלומי עוז, אומר כי אולמרט חייב לו כסף

המשטרה עורכת בדיקה האם לפתוח בחקירה נוספת נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בעקבות מידע שהעבירה פרקליטות המדינה לאגף החקירות במשטרה.

 

באתר nfc פורסם היום (ד') כי בידי המשטרה מידע לפיו ב-1999 הזרים פעיל הליכוד, שלומי עוז, סכום של 100 אלף דולר לטובת הפריימריז של אולמרט בליכוד. בדיווח נטען כי בשיחה שקיים עוז עם פעיל הליכוד, עזרא גבאי, על רקע חילוקי דעות כספיים אמר עוז הוא אינו יכול לשלם לו, מאחר שאולמרט והירשזון חייבים לו כספים שהזרים לקמפיין.

 

עוד פורסם כי בשיחה, שהוקלטה על-ידי גורם שלישי, אמר עוז לגבאי כי הוא מוזמן לגשת לאולמרט ולהירשזון ולגבות את החוב. לטענת יצחק בידי המשטרה מצוי עותק מקלטת השיחה. חוק המפלגות אוסר על חבר מפלגה לקבל מימון החורג מהמגבלות הקבועות בחוק.

 

ביום ראשון פשטו כמאה חוקרים של היחידה הארצית לחקירות הונאה על שורה של משרדי ממשלה, מוסדות ציבוריים, רשויות ומשרדים פרטיים במסגרת החקירות המתנהלות נגד אולמרט.

 

אולמרט נחקר לאחרונה בחשד שפעל בניגוד לחוק כדי לסייע לחבריו לזכות במכרז להנפקת גרעין השליטה בבנק לאומי. חקירות נוספות המתנהלות נגד ראש הממשלה הן פרשת הבית בכרמיה, שם, על פי החשד, רכש ראש הממשלה דירה בהנחה משמעותית בתמורה לסיוע בהאצת הפרויקט, וכן בפרשת מרכז ההשקעות ובפרשת המינויים הפוליטיים ברשות לעסקים קטנים.

 

ב-2003 הודיע עוז על כוונתו לפרוש מהליכוד בעקבות פרסומים לפיהם זכתה חברת "צוות ביטחון" הקשורה אליו במכרז לאבטחת מסופי הגבול היבשתיים של ישראל, למרות שלא עמדה בתנאי המכרז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. בדיקה
צילום: גיל יוחנן
צילום: שאול גולן
עוז. הוקלט
צילום: שאול גולן
מומלצים