שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הבחירה במעודה היא ברירת מחדל
  לא היה זמן, "קשת" לחצו וממילא זה מה שהעם כבר בחר. כך הסביר ל-ynet יעקב נווה, נציג האמנים מטעם הרשות וחבר בוועדה לבחירת נציג ישראל לאירוויזיון את בחירתו של בועז מעודה לייצג אותנו בתחרות

  החיבור בין רשות השידור לקונצרן של טמירה ירדני ושידורי 'קשת' הוביל לתוצאה ידועה מראש: בועז מעודה, הכוכב הנולד האחרון בסדרה, ייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון הקרובה שתיערך בסרביה.

   

  במאזן הכוחות בין רשות השידור לבין טייקוני הרייטינג, לא צריך לנחש מי משני השותפים הכתיב את כללי המשחק החדשים. לדיון המכריע של ועדת האירוויזיון בשאלת זהותו של הנציג הישראלי, הגיעו מנכ"ל שידורי 'קשת', אבי ניר, והמפיקה טמירה ירדני עם שם אחד בלבד.

   

  יואב גינאי, ראש מחלקת הבידור ברשות השידור, ויעקב נווה, נציג האמנים מטעם הרשות, נאלצו להסכים. "החלטנו שאנחנו הולכים על החבילה עם 'קשת' והכל התעכב בגלל הסכמים. כך קרה שנותרו לנו ימים ספורים להגיש לאירופאים את הבחירה שלנו לתחרות", אומר היום ל-ynet יעקב נווה. "במצב הזה ברור היה שאין לנו זמן לקיים תחרות. כנציג האמנים ההתלבטות שלי היתה קשה. במהלך הישיבה הרמתי טלפון למוטי שקלאר, יו"ר הרשות, והתלבטנו ביחד".

   

  כשהבחירה היא בין השתתפות בתחרות האירוויזיון ובין ויתור עליה בשם שוויון ההזדמנויות, ההתלבטות של נווה היתה לא פשוטה. בסופו של דבר מצאו לכאורה הצדדים את שביל הזהב. "חברי הוועדה קיבלו את ההצעה שלי לפתוח לתחרות את כתיבת השיר. מה שזה אומר הוא שכל יוצר שירצה יוכל להגיש לחנים וטקסטים ומהם ייבחר השיר שייצג אותנו באירוויזיון".

   

  כלומר, במידה מסוימת הבחירה בבועז מעודה היא ברירת מחדל?

   

  "לדעתי כן. מבחינתי לבחור זמר אחד בלי קדם ובלי אלטרנטיבות זה לא דבר פשוט. 'קשת' הציעו את בועז מעודה ואמרו שמבחינתם הוא זה שזכה במירב הקולות בתחרות 'כוכב נולד' ולכן הוא המועמד הטבעי. צריך לזכור שאנחנו מוגבלים בזמן ושעם כל הרצון הטוב אנחנו יודעים שבשנה שעברה, אמנים רבים שפנינו אליהם להשתתף בתחרות, כמו הראל סקעת, מאיה בוסקילה, נינט טייב ודויד ברוזה, כולם נתנו תשובה שלילית. הם פשוט לא רצו. אני, כנציג האמנים ברשות, יכול לומר שבמקרה הזה לא היתה ברירה אלא פשוט לבחור במי שהסכים להשתתף. הייתי רוצה לראות קבוצה הרבה יותר גדולה של מועמדים, אבל אנשים מפורסמים לא רצו להשתתף".


  מעודה. העם כבר בחר (צילום: רונן אקרמן)

   

  ובכל זאת, אחרי שהבחירה כבר נעשתה, אומר נווה: "אני חושב שבועז מעודה הוא זמר מעולה, אני עצמי בחרתי בו ב'כוכב נולד' כי הוא פשוט מצא חן בעיני. בסופו של דבר חבר השופטים בתכנית הזו שכולל את צביקה פיק, מרגול וצביקה הדר הם מקצוענים אמיתיים ואסור לשכוח שהציבור הרחב הוא זה שהצביע למעודה".

   

  לדברי נווה, על פי הסיכום בישיבת ועדת האירוויזיון, מעודה יהיה הזמר המוביל ואליו יצטרפו זמרים נוספים ורקדנים. "אין ספק שהם יתנו שם שואו", הוא מסכם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הטבות למנויים
  מומלצים