שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אסד: יוזמת שלום בלי הגולן - לא רצינית
  בפגישה עם מזכ"ל הליגה הערבית, אמר הנשיא הסורי כי יוזמת שלום בלי הגולן - לא תשיג שלום צודק וכולל באזור. אסד הגדיש את הצורך בסולידריות ערבית ואמר כי רק שיתוף פעולה יסייע למדינות ערב לעמוד מול הסכנות

  "כל יוזמת שלום שאינה כוללת את רמת הגולן הסורית, אינה רצינית ולא תשיג שלום צודק וכולל באזור", כך אמר היום (ה') נשיא סוריה, בשאר אסד, בפגישה שקיים עם מזכ"ל הליגה הערבית, עמרו מוסא.

   

  סוכנות הידיעות הסורית "סאנא" דיווחה כי במהלך הפגישה דנו אסד ומוסא על המצב בעיראק, בשטחים הפלסטינים ובלבנון. כמו כן דנו השניים בהכנות לפסגת המדינות הערביות הקרובה, שאמורה להיערך בדמשק.

   

  בפגישה השתתפו גם סגן הנשיא פארוק א-שארע, שר החוץ הסורי ואליד מועלם, סגנו פייסל מקדאד. הנשיא הסורי הדגיש במפגש את הצורך בסולידריות ערבית, ואמר כי רק פעולה ערבית משותפת תסייע לעמוד באתגרים הקרובים ולהגן על מדינות ערב מפני הסכנות.

   

  מנגד, מוקדם יותר היום דיווח העיתון הממסדי המצרי "אל-אהראם" כי סוריה הודיעה כי היא מוכנה להשתתף בוועידת אנאפוליס. לפי הדיווח, המתבסס על מקור פלסטיני, קיבלה דמשק הבהרות מרוסיה ומהנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו-מאזן), בנוגע לוועידה ותקבל הזמנה ישירה אליה.

   

  העמדה של ישראל וארצות הברית היא שסוריה צריכה להשתתף בוועידת השלום באנאפוליס. השניים סיכמו כי השתתפות סורית בוועידה מותנית בהתמקדות בנושא הפלסטיני.

   

  שר הביטחון, אהוד ברק, אמר השבוע בפורום סגור כי הוא תומך ביוזמת שלום ישראלית מקיפה, שתעסוק בין היתר בקידום המשא ומתן לשלום עם סוריה. ברק אמר שרק יוזמה שכזאת תמנע היגררות של ישראל אחרי מהלכים ויוזמות שאינם נוחים לה, כמו היוזמה הערבית. "צריך לבחון שוב את שאלת המשא ומתן לשלום עם סוריה. יכול להיות שצריך לשנות את הגישה. שינוי שכזה עשוי להביא לישראל תוצאות טובות שלא ציפינו להן".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים