שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קנדה: שוטרים חישמלו למוות פולני שהתפרע
  האיש נחת בשדה התעופה בוונקובר לפני כחודש, התנהג בתוקפנות מסיבה שאינה ברורה ואף השליך שולחן לעבר השוטרים הקנדים. בתגובה הם התנפלו עליו, וירו בו פעמיים באמצעות אקדח המשחרר שוקים חשמליים. האיש התמוטט על הרצפה ומת

  אצבע קלה על ההדק? אזרח פולני שהתפרע בנמל תעופה בקנדה נורה על ידי שוטרי הנמל באמצעות אקדחי לייזר, ומת בתוך כמה דקות. האירוע הקשה תועד במצלמות, ומעלה שאלות קשות בנוגע לתפקוד השוטרים הקנדיים.

   

  האיש, רוברט דיזיקנסקי, נחת לפני כחודש בנמל התעופה הבינלאומי שבוונקובר. בתמונות שצילם אדם שנכח במקום, נראה דיזיקנסקי כשהוא מתנהג בעצבנות ומזיע מאוד. לאחר מכן הוא החל לצעוק לעבר אנשי האבטחה של הנמל שעמדו בסמוך אליו, ואף השליך שולחן קטן על שמשה שהייתה בסמוך אליו.


  השוטרים כורעים ליד האיש, המתפתל מכאבים

   

  עם זאת, התנהגותו מעוררת החשד של האיש לא הזמינה תגובה חריפה כמו זו של השוטרים: ארבעה מהם התקרבו לעברו, אולם כשהגיעו אליו נראה דיזיקנסקי כשהוא רגוע ולא מאיים. למרות זאת התנפלו עליו הארבעה ופגעו בו פעמיים באמצעות אקדחי לייזר הגורמים לשוקים חשמליים. האיש התמוטט על הרצפה, והחל לסבול מהתכווצויות ולזעוק מכאב - כשכל זאת מתועד בסרט הוידיאו. שלוש השוטרים, שהבחינו בתגובתו לשוקים החשמליים, נראים כשהם כורעים ברך לעברו בעודו מתפתל על רצפת נמל התעופה. הם לא הגישו לו כל עזרה רפואית, ודיזיקנסקי מת בתוך דקות.

   

  הסרט המתעד את האירוע עורר סערה בקנדה ובפולין, שמתחה ביקורת קשה על תפקודם של השוטרים באירוע. שגריר פולין בקנדה סיפר כי היה המום כשראה את הסרטון, וטען כי האיש לא היווה כל סכנה לאנשי הביטחון, והתנהגותו לא הצריכה תגובה כה חריפה. "הוא לא יגע מה לעשות. למעשה, הוא חיפש עזרה. זו הסיבה שזה סרטון כה קשה ועצוב לצפייה", אמר. לדבריו, ארצו תדרוש מקנדה לספק את כל הפרטים הנוגעים לתקרית כדי להבין האם השוטרים שהמעורבים בתקרית תפקדו כראוי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים