שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עריקאת לארה"ב: יש להקפיא את ההתנחלויות
  ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני דרש שישראל תתחייב לכל הבנות "מפת הדרכים", כולל הפסקת הבנייה בהתנחלויות. "די למשחקים. אנו רוצים לראות את הסוף של הרחבת ההתנחלויות", הוא אמר

  בכיר ברשות הפלסטינית אמר היום (שבת) כי הפלסטינים לא יסכימו לקבל פחות מהקפאה מוחלטת של הבנייה בהתנחלויות לקראת ועידת אנאפוליס.

   

  חבר צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, אמר כי הוא שלח מכתב לממשל האמריקני, בו הוא דרש שישראל תתחייב לכל הבנות "מפת הדרכים". על-פי ההבנות, ישראל תקפיא את הבנייה בהתנחלויות, כולל בנייה שמוגדרת לטובת "הגידול הטבעי". מנגד, ב"מפת הדרכים" התחייבו הפלסטינים בין היתר לפרק מנשקם את הארגונים החמושים.

   

  "די למשחקים", אמר עריקאת, "אנחנו רוצים לראות את הסוף של הרחבת ההתנחלויות". עריקאת לא אמר מה הפלסטינים יעשו אם הדרישות שלהם לא יענו בחיוב. 

   

  גם הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו-מאזן), הציב רשימת דרישות לישראל לקראת הוועידה. השגריר הפלסטיני בסעודיה אמר אתמול כי אבו-מאזן אמר למלך סעודיה עבדאללה כי "הפלסטינים לא מרוצים מהעמדה הישראלית, מפני שישראל לא הציעה דבר שיכול להבטיח את הצלחת הוועידה". השגריר הוסיף כי הנשיא הפלסטיני פסימי לקראת הוועידה, שתתקיים בסוף החודש.

   

  בעוד שהפלסטינים באים בטענות אל ישראל, צפויה הממשלה לאשר ביום שני בישיבתה השבועית שחרור של 500 עצירים ואסירים פלסטינים מיהודה ושומרון ועזה, לקראת ועידת אנאפוליס. למרות שאבו-מאזן מישראל לשחרר 2,000 אסירים פלסטינים, החליט ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כי ישראל תשחרר 500 אסירים.

   

  ראש הממשלה יביא בפני השרים הצעת החלטה לשחרר את העצירים והאסירים הפלסטינים, מתוך הענות לבקשתו של אבו מאזן. הנשיא הפלסטיני ביקש לפני כשלושה שבועות בפגישתו עם ראש הממשלה לשחרר אסירים ולאחר בחינת הנושא הוחלט כי ישוחררו אסירים על-פי הקריטריונים הקודמים - כלומר לא ישוחררו אסירים עם דם על הידיים.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סאיב עריקאת. די למשחקים
  צילום: רונן בוידק
  מומלצים