שתף קטע נבחר

האוצר לרן ארז: אחרי ההפנינג, חזור למו"מ

המורים העל-יסודיים, שאינם מלמדים כבר 34 יום, קיבלו חיזוק משמעותי מרבבות מפגינים שבאו לעצרת בכיכר רבין בתל-אביב. בין היתר הגיע לשם אורח מפתיע - הממונה על השכר באוצר, אלי כהן. בשיחה עם ynet, אמר: "רן ארז התאהב בשביתה. עכשיו צריך להירגע ולנהל משא ומתן"

בין רבבות המפגינים שהגיעו לעצרת בכיכר רבין בתל-אביב, היה אורח מפתיע - הממונה על השכר באוצר, אלי כהן, שבדרך כלל פוגש את רן ארז מאחורי שולחן המשא ומתן. "יש לי שלוש אחיות מורות", הסביר ל-ynet את סיבת נוכחותו. במשרד האוצר קוראים למורים לחזור לשולחן המשא ומתן, אך נראה כי המרחק בין הצדדים רב. היום (א') ימלאו 34 ימים לשביתת המורים העל-יסודיים.

 

מבחינתו של יו"ר ארגון המורים ארז העצרת בכיכר רבין היתה מפגן כוח מוצלח. הוא עצמו הודה בנאומו שלא ציפה לכמות כזו של משתתפים, ולכן נטש את הנאום הכתוב לטובת אמירות נחרצות. ארגונו הצליח לסחוף לכיכר לא רק מורים, אלא הרבה תלמידים, סטודנטים ואזרחים מהשורה שבאו להזדהות ולהביע דאגה לעתיד החינוך. "אנחנו יוצאים למאבק חברתי למען מדינת רווחה", הצהיר ארז. "חינוך זה סגירת פערים, טיפול באלימות, אלכוהוליזם, סמים והשתמטות וכל הדברים הרעים שקורים פה במדינה. חבל שראש הממשלה לא מבין זאת. האדמה רועדת. הר הגעש הזה יתפרץ".

 

בקהל היו מורים רבים ומיואשים. יורם מימון, המלמד מתמטיקה ופיזיקה בבית הספר אורט מגדים בכרמיאל, אמר ל-ynet: "כמורה וכאב לילדים חשוב לי שישקיעו בחינוך. אני מרוויח ממש לא מספיק ביחס לאדם אחר אקדמאי עם תואר שני. חינוך זה הכל, זה ערכים, זה ציונות, זו זהות יהודית וצריך להשקיע בו. אינני מתחרט שבחרתי בהוראה אבל אני בהחלט חושב שמגיע לי יותר".

 

הממונה על השכר באוצר האזין בקהל לנאומים, והגיב: "יש הרבה סימפטיה למורים ולמאבקם. אבל אחרי כל התמיכה צריך לקחת את הבקשות והדרישות ולהפוך אותן לרפורמה. הכוונה היא לתוספת שעות, שיפור מעמד המורה ועוד הרבה דברים שצריך למלא במסגרת משא ומתן. אם זו תהיה רק תוספת שכר, אז פספסנו את המטרה". כהן טוען כי מאז שנקבעה העצרת ועד עכשיו, לא ניתן היה להגיע להסכם: "היתה תחושה שכל הצעה שהונחה תחת בית הדין תצטרך לחכות לאחרי עצרת המחאה. רן ארז לא רצה שיקלקלו לו את ההפגנה".  

 

אלי כהן: רן ארז התאהב בכיכרות 

בהתייחסו להימשכות השביתה, אומר כהן כי "למטבע יש שני צדדים. האחריות למשא ומתן מונחת על כתפי ממשלת ישראל כמו גם על כתפיו של רן ארז". הוא ממשיך לתקוף את ארז:  "הוא התאהב בתהליך, בכותרות ובכיכרות. בארגון המורים מאוהבים בשביתה ולא מוכנים למשא ומתן על רפורמה אמיתית. עכשיו, אחרי ההפנינג צריך להירגע ולנהל משא ומתן אמיתי".

 

לבסוף משחרר כהן איום: "ראש הממשלה כבר הודיע לנו שלא יתערב במשבר מול המורים, למרות שהוא מעודכן על ידינו בכל הפרטים כל הזמן. ארגון המורים לא בשל כרגע לרפורמה אמיתית. אם הם לא מוכנים לרפורמה, הם יצטרכו להסתפק בהסכם שכר רגיל כמו בכל סקטור במשק ואת כל ה-1.3 מיליארד שקלים שהיו מיועדים לרפורמה עם המורים, ניאלץ לקחת למטרה אחרת, כמו למשל לצמצם את מספר התלמידים בכיתה במקום להעלות שכר ברפורמה. זה יהיה פספוס אדיר מבחינתם".

 

מארגון המורים נמסר בתגובה לדברים: "המורים נאבקים על צמצום מספר התלמידים בכיתות, החזרת שעות שקוצצו ושכר הוגן. הספינים השקריים של האוצר כבר נשמעים פאתטיים".


פורסם לראשונה 17/11/2007 23:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קורא למו"מ. אלי כהן
צילום: אלכס קולומויסקי
מזהיר מרעידת אדמה. רן ארז
צילום: ירון ברנר
ההמון אמר את דברו
צילום: ירון ברנר
מומלצים