שתף קטע נבחר

צדק נוסח סעודיה: הלקאה פומבית לנאנסת

בית המשפט בסעודיה גזר עונש של שישה חודשי מאסר ו-200 מלקות לאשה שעברה אונס קבוצתי. כך דיווח הבוקר (א') העיתון הבריטי "סנדיי טלגרף".

 

בית המשפט הסעודי הסביר את גזר הדין שהוטל על הצעירה, בת 19, בכך שזו נאנסה לאחר שנכנסה למכוניתו של גבר שאינו קרוב משפחתה. החוק הסעודי אוסר על נשים להתרועע בחברת גברים שאינם קרוביהן.

 

תחילה נגזרו על הנאנסת "רק" 90 מלקות, אולם בעקבות ערעור הוחלט להחמיר בעונשה בטענה כי היא ניסתה להשתמש בכלי התקשורת כדי להשפיע על המשפט. לפי הדיווחים בתקשורת הסעודית, הצעירה עברה אונס קבוצתי ב-14 מקרים שונים.

 

בכתב התביעה נטען כי הצעירה נפגשה עם חברהּ לשעבר במכוניתו, אז הגיחו שבעה גברים סונים שחטפו ואנסו את שניהם. בית המשפט גזר על הגבר, שנאנס אף הוא, 90 מלקות מכיוון שהתרועע עם הצעירה.

 

החוק הסעודי כולל כמה סעיפים השאובים מההלכה המוסלמית - בהם הוצאות להורג של רוצחים, אנסים, סוחרי סמים ושודדים, בדרך כלל בעריפת ראש פומבית. לפי אומדנים לא רשמיים, לפחות 120 בני אדם הוצאו להורג בעריפת ראש בשנה האחרונה, ביניהם שתי נשים. 

 

לפני כשבועיים דיווחו כלי תקשורת סעודיים כי הרשויות בממלכה קטעו את יד-ימינו של צעיר מצרי שהורשע בעבירות של גניבה. בית המשפט הסעודי הרשיע את עמרו נאצר, אזרח מצרים, בגניבה לאחר שנתפס בעודו מכייס ארנקים במסגד הגדול בעיר הקדושה מכה. גורמים בממלכה הערבית ציינו כי ההחלטה ככל הנראה נועדה לשמש כהתרעה בעקבות עלייה ברמת הפשיעה. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
חטא על פשע (אילוסטרציה)
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים