שתף קטע נבחר

גובר הלחץ על פרס להתמודד

על פי הסקרים, בבחירות בהן משתתפים ברק, פרס ונתניהו, פרס יגבור על ברק - אבל פרס ממתין עדיין לראות אם הכנסת תפוזר ואם ברק יגיע בקרוב להסכם שלום

השר לפיתוח אזורי, שמעון פרס, עדיין לא קיבל החלטה סופית לגבי התמודדות על ראשות הממשלה. במהלך סוף השבוע קרא פרס את הסקרים, המעודדים מבחינתו, שפורסמו בעיתונות, וקיבל שיחות טלפון רבות מחברי כנסת, אנשי ציבור ואזרחים, שביקשו ממנו להתמודד. את החלטתו הסופית לא ייתן עד שיסתיים הליך החקיקה בכנסת, ויוחלט אם יתקבל חוק פיזור הכנסת או שהבחירות יהיו לראשות הממשלה בלבד.
ח"כ יוסי כץ ממפלגת העבודה סיפר כי ביום שישי בצהריים ניגשו אליו אנשים רבים, "ביניהם ימניים, ואמרו 'יישר כוח, נתמוך בפרס'". אולם אפילו כץ, המעוניין שפרס יתמודד, מודה שהשר שבע קרבות והפסדים.
יו"ר מרצ, יוסי שריד, שנפגש עם פרס בסוף השבוע, לא שלל אפשרות שהתנועה תתמוך בו. היום (א') תתכנס הנהלת התנועה, לאחר שמספר מחבריה ייסעו לעזה ויפגשו עם ערפאת, כדי לברר מהם הסיכויים להשגת הסכם שלום בקרוב.
מקורבי פרס מציירים שני תסריטים אפשריים למקרה שראש הממשלה אהוד ברק יצליח להשיג הסכם. הראשון - לא תהיה ברירה אלא לתמוך בו. מרצ, לדברי המקורבים, עלולה לפחד לקחת סיכון, משום שאם יתקיימו בחירות כלליות, ייתכן שיוסי שריד ירצה להציג את מועמדותו לראשות הממשלה. התסריט השני - פרס יאמר לברק כי הוא זה שצריך להשלים את ההסכם.
מקורבי פרס מעריכים, כי הסכם עם הפלסטינים לא ייחתם כל כך מהר, וגם אם יושג, ברק יתקשה "למכור" אותו לציבור בבחירות. התמודדותו של פרס תגרור לדבריהם את נתניהו לסיבוב שני, משום שכבר כעת, לפני שהחל בעבודה, הוא במצב טוב בסקרים, והוא עשוי לזכות בתמיכת הציבור הערבי, בניגוד לברק.
בכל מקרה, על פי הסקרים, בבחירות בהן משתתפים ברק, פרס ונתניהו, פרס גובר על ברק. "אז אומרים שפרס מפסיד", אומר כץ, "ראינו מה קרה בכל פעם שהוא הפסיד, גם הפעם ברק וביבי ילחמו זה בזה, ופרס יקצור את אמון הציבור. דווקא היום מועמדותו תתקבל הרבה בהבנה ובהתלהבות רבה יותר מבעבר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פרס. שבע קרבות
צילום: איי פי
מומלצים