שתף קטע נבחר

זירת הקניות

אלמונים כרתו עשרות אלונים עתיקים בהר מירון

עצי אלון עתיקים, שגדלו בשמורת הר מירון במשך עשרות שנים, נכרתו תוך דקות על ידי אלמונים. העצים לא נלקחו מהמקום אלא הושארו בשטח - עובדה שלדעת פקחי רשות הטבע והגנים מעידה שלא מדובר בכריתה לצורך איסוף עצי הסקה אלא במעשה נקמה

פקחים של רשות הטבע והגנים, שהיו בסיור שגרתי בשמורת הר מירון, מצאו אתמול (ראשון) 24 עצי אלון שנכרתו אך הושארו בשטח.

 

"העצים, שגילם הגיע לעשרות ואף למאות שנים, נמצאו מוטלים בצד דרך העפר", סיפר ל-ynet גיא כהן, פקח הרשות בשמורת מירון. "העצים נכרתו בגובה של מטר מהקרקע, ועל פניו לא נראה שמדובר בכריתה לצורך גניבת העצים להסקה. להערכתי מדובר בנקמה של אנשים בפקחים ובטבע עצמו. העובדה שהעצים לא נלקחו אלא הושארו בשטח מעידה שלא מדובר בכריתה לצורך הסקה".


האלונים הושארו בשטח (צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים)

  

כהן סיפר כי בחודשים האחרונים שבה והתגברה תופעת הכריתה הבלתי חוקית של עצים ביערות בגליל ובגולן. תושבי האזור נערכים לחורף הקר אך רוצים לחסוך את העלויות הגבוהות של רכישת עצי הסקה באלפי שקלים וכורתים עצים ללא היתר - לעיתים גם עצים עתיקים וגדולים במיוחד. פקחי הרשות מנסים להילחם בתופעה ולאכוף את החוק האוסר על כריתת עצים ללא היתר, וככל הנראה יש קשר בין פעילותם זו לכריתה בשמורת מירון.

 

עוד בנושא:

 

הפקחים אמרו כי שמורת הר מירון זכתה לאחרונה לעדנה מחודשת בקרב מטיילים, והעצים שנכרתו היו מוקד משיכה למשפחות שהיו מבלים את השבתות והחופשים בחיק הטבע. אחד העצים שנכרתו - אלון עתיק במיוחד - עמד סמוך לאנדרטה שהוקמה לזכרו של חייל דרוזי. ברשות רואים בחומרה את הפגיעה שנעשתה לא רק בטבע אלא גם בזכרו של הנופל.

 

ברשות הטבע והגנים אומרים כי מעבר לעובדה שמדובר בעבירה על החוק, אין סיבה לאיש לכרות עצים להסקה מאחר שבחודשים האחרונים מחלקת הרשות עצים לכל דורש בחינם. הרשות אוספת באופן מסודר עצים חולים, או עצים שנופלים ביערות, ומאפשרת לכל פונה לקבל עצים באופן שאינו פוגע ביערות ובחורשות.

 

ברשות מעריכים כי כריתת האלונים בני עשרות ומאות השנים נמשכה דקות ספורות בלבד אולם אין לפקחים מידע על המבצעים או חשודים אפשריים. ברשות אמרו שיגישו תלונה במשטרה בנושא בניסיון להילחם בתופעה של לקיחת החוק לידיים ופגיעה בטבע.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות רשות הטבע והגנים
האלונים הכרותים בשמורה
באדיבות רשות הטבע והגנים
באדיבות רשות הטבע והגנים
כנראה מעשה נקמה ולא ניסיון גניבה
באדיבות רשות הטבע והגנים
מומלצים