שתף קטע נבחר

בועז יונה: "אני קורבן פוליטי של הבנקים והממשלה"

מנכ"ל חברת חפציבה לשעבר בועז יונה, אומר בראיון לעיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה" כי ”לחלק מהמשבר יש בסיס פוליטי, כי בעוד שהממשלה הקודמת עודדה בנייה מעבר לקו הירוק, הממשלה החדשה, מרכז־שמאל, הפסיקה את התקציבים וגרמה לנזקים חמורים". עוד אמר: "חלק מבעלי הדירות רוצים לנקום בי"

מנכ"ל חברת חפציבה לשעבר בועז יונה, היושב בכלא האיטלקי ומצפה להסגרתו לישראל, אומר לעיתון האיטלקי הנפוץ "קוריירה דלה סרה" כי הוא קורבן פוליטי. "אני קורבן פוליטי של הבנקים ושל השינוי במדיניות הממשלה”, אומר יונה בראיון שהעניק באמצעות עורכת הדין שלו, דניאלה דוואן. ”ישראל בגדה בי”.

 

להאשמה כי החל בפרויקטים במקום שלא יכול היה לבנות משיב יונה: ”לחלק מהמשבר יש בסיס פוליטי, כי בעוד שהממשלה הקודמת עודדה בנייה מעבר לקו הירוק, הממשלה החדשה, מרכז־שמאל, הפסיקה את התקציבים וגרמה לנזקים חמורים".

 

לגבי היקף העסקים שלו אומר יונה: "בנינו 50 אלף דירות. בשנתיים האחרונות מכרתי כ-100 דירות בחודש עם רווח של 130 מיליון דולר בשנה", אומר יונה.

 

יונה מספר לעיתון כי נסע לרומניה כדי "למכור נכסים בשווי 30 מיליון יורו. עשיתי טעויות, בטח, אבל איני אדם שנמלט ממצבים קשים".

 

יונה מסרב לקבל את ההגדרה שהוא "נוכל" ואומר שעשה את כל שביכולתו כדי למנוע את התמוטטות החברה, אבל את המכה הניצחת, לדבריו, הוא קיבל מהבנקים, מחברות המימון וממלווים בריבית קצוצה שדרשו סכומי עתק.

 

מנכ"ל חפציבה לשעבר אומר לעיתון כי הוא מקווה שלא יוסגר לישראל: "אעשה הכל כדי לא לחזור למדינה שבגדה בי, שהפעילה את האינטרפול כפי שעושים כלפי טרוריסט, פגעה בכבודי, בשם משפחתי והפכה אותי לפושע”.

 

בהמשך הראיון הצהיר: "אני מרגיש יותר טוב באיטליה מאשר בבית. זה המקום שלי וכאן אסיים את חיי".

 

הוא מספר ל"קוריירה" כי הוא חושש מ"השוק האפור" שרוצה לנקום בו: "אינני יכול להחזיר את הכסף, וזה מעמיד אותי ואת משפחתי בסכנה”, אומר יונה. ”אין לי עתיד. אחרי ההכפשות שפורסמו בכלי התקשורת הקליינטים זועמים, אולי בצדק, ואין לי ספק שחלקם רוצים לנקום בי ובמשפחתי. גם הסוהרים יאכלו אותי. יותר טוב למות מאשר לחזור לישראל".

 

בהמשך דבריו אומר יונה: "מצפוני נקי, לא שמתי בכיסי אפילו פרוטה ואני משוכנע שיימצא פתרון. למי ששילמו אני אומר שהכל יסתדר ושהם יקבלו את בתיהם או את כספם חזרה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בועז יונה. "אני לא נוכל"
באדיבות חדשות ערוץ 2
מומלצים