שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השיריוניות: "אולמרט משמן את גלגלי הטרור"
  "עבור לחיצות הידיים המצולמות באנאפוליס, אולמרט עושה מחוות יום יומיות שיגבירו את הטרור", תוקפים בימין את ראש הממשלה, על הסכמתו - בניגוד לעמדת מערכת הביטחון - להעביר לפלסטינים תחמושת וכלי-רכב משוריינים

  "ראש הממשלה משמן את גלגלי הטרור במו ידיו, ומוכר את ביטחון אזרחי ישראל בנזיד עדשים" - כך אמר הבוקר (יום ד') יושב ראש המפד"ל, חבר הכנסת זבולון אורלב, בהתייחסו להחלטת אולמרט להעביר לפלסטינים 25 שיריוניות מרוסיה ושני מיליון כדורי תחמושת מירדן - זאת חרף התנגדותה של מערכת הביטחון למהלך.  

   

  "השיריוניות והתחמושת יופנו כלפי אזרחי ישראל. העובדה שראש הממשלה מצפצף על אזהרות מערכת הביטחון היא הפקרות מוחלטת", הוסיף אורלב, שאף ציין כי "שתיקת הכבשים של ישראל ביתנו וש"ס לא תאפשר להן לומר 'ידינו לא שפכו את הדם הזה'".

   

  חבר הכנסת אריה אלדד (האיחוד הלאומי-מפד"ל) אמר כי "הציניות של ראש הממשלה חצתה במעשה הזה כל גבול הגיוני - בניגוד לדרישות הרמטכ"ל, אולמרט משחרר מחבלים. בניגוד להמלצות שב"כ וצה"ל - הוא גם משריין אותם בשיריוניות ונשק. אולמרט יהיה אחראי אישית לכל יהודי שייפגע, וצריך יהיה להעמידו לדין על פשע נגד העם היהודי".

   

  ח"כ אפי איתם אמר: "אולמרט שוב מצפצף על מערכת הביטחון ושולף מהמותן החלטות המסכנות את ביטחון מדינת ישראל. האיש שחמק מאחריותו לאסון בלבנון מוביל את המדינה לאסון ביטחוני במרכז הארץ ולשפיכות דמים נוספת. כבר למדנו מהעבר שלכל שיריונית וכל רובה וכדור פלסטיני יש כתובת אחת - והיא אזרחים יהודים תמימים".

   

  גם חבר הכנסת יולי אדלשטיין (ליכוד) הצטרף למבקרים, ואמר: "בפזיזותו מעמיד אולמרט את חיי האזרחים בסכנה. עבור לחיצות הידיים המצולמות באנאפוליס הוא עושה מחוות יום יומיות שיגבירו את הטרור, תוך התעלמות מוחלטת מהתנגדות גורמי הביטחון. בתקופות רבין ופרס הפלסטינים לפחות העמידו פנים של שוחרי שלום, מה שזיכה אותם במחוות. עתה הם מפנימים כי עליהם להגביר את הטרור וכך ייזכו במחוות שיפגעו בביטחון ישראל, בשלב נוסף בשאיפתם להשמידה".

   

  חברתו למפלגה, לימור לבנת, הוסיפה: "בהחלטה חסרת אחריות אולמרט מסכן את ביטחון אזרחי מדינת ישראל. מיליוני הכדורים יופנו בסופו של דבר נגד אזרחי מדינת ישראל, כפי שכבר קרה בעבר לאחר אוסלו".

   

  הידרדרות מוסרית

  מהליכוד נמסרה תגובה רשמית: "נמשכת ההידרדרות המוסרית של ממשלת אולמרט-ברק-לבני, שרק תוביל להמשך ההידרדרות הביטחונית. פחות מיומיים לאחר שאישרה שוב שחרור מאות מחבלים פלסטינים, ממשיכה הממשלה במתן

  ויתורים ללא תמורה לפלסטינים, וחוזרת על טעויות העבר".

   

  מהצד השני של המפה הפוליטית תמך ח"כ אבשלום וילן (מרצ) במהלך: "צריך לתת הזדמנות לרשות להילחם בטרור בשטח, אחרת לא נצא מהגדה לעולם".

   

  נוכח הביקורת אמר הבוקר גורם בכיר בלשכתו של אולמרט: "מבקשים שהפלסטינים יילחמו בטרור, אז במה הם ילחמו - במכוניות ישראליות גנובות?". בניגוד לחלק מהפרסומים, הבהיר אותו גורם שלא יועבר לפלסטינים "ולו רובה אחד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שיריוניות. בדרך לשכם?
  צילום: איי אף פי
  במו ידיו: אורלב
  צילום: ניב קלדרון
  צילום: מיכאל קרמר
  אדלשטיין. התעלמות מוחלטת ממערכת הביטחון
  צילום: מיכאל קרמר
  מומלצים