שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מובארק ועבדאללה: פתח לאופטימיות באנאפוליס
  נשיא מצרים, מלך ירדן והנשיא הפלסטיני נועדו בשארם א-שייח' ותיאמו עמדות לקראת ועידת אנאפוליס שתתקיים בשבוע הבא. דובר נשיא מצרים קיווה בסוף הפסגה המשולשת שמסמך משותף יהווה "תקווה למשא ומתן רציני". המלך עבדאללה קרא לישראל לאמץ עמדות שיכללו גם את הערוצים הסורי והלבנוני
  מלך ירדן, נשיא מצרים והנשיא הפלסטיני "מסכימים שוועידת אנאפוליס פותחת אפשרות לאופטימיות רבה בנוגע לתהליך השלום", כך אמר היום (ה') דובר הנשיאות המצרית, סולימאן עוואד, בתדרוך לעיתונאים לאחר פגישת הפסגה המשולשת בשארם א-שייח' בין נשיא מצרים, חוסני מובארק, מלך ירדן עבדאללה והנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן).

   

  למרות האופטימיות, עוואד הוסיף כי במידה שהישראלים והפלסטינים לא יצליחו להגיע לניסוח מסמך משותף עד לקיום הוועידה ביום שלישי, הם עלולים לוותר על הרעיון של הצגת המסמך המשותף וקיימת אפשרות שכל צד יציג בה את עמדתו.


  אבו מאזן, מובארק ועבדאללה בפגישתם (צילום: AFP) 

   

  "ישנן שתי אפשרויות", אמר עוואד", או שנגיע לפגישה עם מסמך מדיני משותף ומוסכם או שכל צד יציג בכוח ובבהירות את עמדתו". עוואד הוסיף כי איש אינו יכול לומר אם שני הצדדים יצליחו להגיע למסמך משותף עד לקיום הפסגה או לא. למרות זאת, הוא הביע את תקוותו כי מסמך שכזה אכן יצליח להתגבש ואמר "הדבר הטוב ביותר הוא ששני הצדדים יגיעו לאנאפוליס עם מסמך שיביע תקווה כלפי משא ומתן רציני".

   

  שלושת המנהיגים נועדו בניסיון לתאם עמדות לקראת הוועידה והגיעו להסכמה מלאה.

   המלך עבדאללה קרא לישראל לפנות למשא ומתן רציני ולאמץ עמדות חיוביות שיכללו גם את הערוצים הסורי והלבנוני בשלב הבא,  בניסיון להביא שלום כולל באזור. עוואד הביע את תקוותו, כי "ועידת אנאפוליס תביא להתנעת שיחות רציניות ולתהליך שלום שנעצר לפני שבע שנים, במסגרת זמן מוגדרת ותוך קביעת מנגנון בקרה".

   

  מלך ירדן ביקר לפני כמה ימים אחדים בדמשק באופן מפתיע ונועד עם נשיא סוריה, בשאר אסד. בעקבות הביקור הוא שב ודיבר עם אסד בטלפון, בניסיון לשכנע את הסורים להשתתף בוועידת אנאפוליס וכן בניסיון להביא לפריצת דרך במשבר הפוליטי המחריף בלבנון.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  מובארק ועבדאללה. תיאמו עמדות
  צילום: איי אף פי
  מומלצים