שתף קטע נבחר

האזינו: גם לאנאפוליס יש שיר

הכותב והמלחין יוסף נבו כתב את השיר לקראת ועידת אנאפוליס. הוא שלח את השיר, אותו מבצעים דני ליטני ומרים טוקאן, לשרת החוץ בצירוף מכתב בו כתב: "אני פונה אליך שתרכשי את אמונם של אויבנו"

ועידה עם שיר: שרת החוץ, ציפי לבני, התרגשה לקבל היום (ה') לידיה דיסק ובו השיר "הקשב לחלום", שהוקלט במיוחד לקראת ועידת השלום שתיערך בשבוע הבא במרילנד. השיר מבוצע על ידי שורת אמנים, ובהם דני ליטני, מרים טוקאן, והנגנים אבי סינגולדה, אלון הלל ופטר ורטהיימר.

 

הכותב, המלחין והמפיק של השיר לאנאפוליס, יוסף נבו, צרף מכתב לשרת החוץ ובו כתב בין היתר: "ברצוני לפנות בשם 'האיש הקטן' באשר הוא, להוסיף ולחזק אותך במשימה החשובה, וברגעים הקשים והיותר מתסכלים שוודאי צפויים לנו במהלך שיחות השלום. אני פונה אליך להפעיל את הרגש, האמפטיה וההתחשבות הנעלים ביותר, כדי לרכוש את אמונם של אויבנו".


מרים טוקאן ויוסף נבו

 

עוד כתב נבו לשרת החוץ: " איננו יכולים עוד לתייג אותם כאויבים אלא כפרטנרים. אף אם הם מתקשים להסתגל למעמד, עלינו לקחת אחריות. זו הדרך היחידה הניצבת בפנינו. אקווה שתמצאי עניין וחיזוק בשיר. חשוב לי לציין כי דמותו של המנהיג בשיר הנה דמות המנהיג באופן כללי, על פני השנים, שלא תמיד ידע להיות קשוב למי שנחשב לאויבו. הקשב לחלום דבר רק שלום ותן הזדמנות לכל התקדמות".

 

נבו, המנהל את חברת דף הזהב, מדיית פרסום, שראה בהפקת השיר לכבוד ועידת אנאפוליס שליחות, אמר ל-ynet: "זה שיר נאיבי של אדם קטן שמאמין שאפשר להגיע לשלום. אני בעל השכלה מוזיקאלית קלאסית. בין היתר שרתי במקהלות, כמו מקהלת המעין, וביצעתי הופעה עם התזמורת הקאמרית הישראלית.

 

"כשכל העניין של אנאפוליס התחיל לרוץ, ישבתי לכתוב את המילים והלחן. כשהגעתי לשלב ההקלטה, נפגשתי עם ליטני, טוקאן, עמירן דביר המוכר מאוד בציונות הדתית, אורית פלג והנגנים סינגולדה, אלון הלל, פטר ורטהיימר, אריה ווליוניקס. אמרתי להם שיש כאן שליחות אלוהית, להתחיל ללכת לעבר השלום והם באו והצטרפו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרים טוקאן. למען אנאפוליס
צילום: אלדד רפאלי
דני ליטני. הקשב לחלום
צילום: אור ברנע
מומלצים