שתף קטע נבחר

לקראת הוועידה: רמת הכוננות בארץ לשיא

בתום הערכת מצב משטרתית הוחלט להעלות את רמת הכוננות לגבוהה ביותר בכל רחבי הארץ. בידי מערכת הביטחון - עשר התראות ממוקדות על כוונת לביצוע פיגועים ועוד עשרות התראות כלליות

המשטרה החליטה הערב (יום א') להעלות את הכוננות ברחבי הארץ לרמת שיא, על רקע ועידת אנאפוליס שתתכנס השבוע. לפי ההחלטה, הכוננות תישאר לפחות עד ליום שאחרי פיזור הוועידה, שבו צפויות להתפרסם ההחלטות שיתקבלו בדיונים.

 

 

ההנחייה להעלאת הכוננות ניתנה בתום הערכת מצב חדשה שקיים ראש אגף המבצעים במשטרה, ניצב ברטי אוחיון. בידי מערכת הביטחון קיימות כעת עשר התראות ממוקדות על כוונת ארגוני הטרור לבצע פיגועים ועוד עשרות התראות כלליות. מרבית ההתראות נוגעות לחשש מפיגועי התאבדות, פיגועי ירי, ירי רקטות וחטיפה.


שוטר במהלך בדיקת כלי רכב באזור ירושלים (צילום: AFP)

 

ההערכות המשטרתית המיוחדת תשים דגש על מקומות הומי אדם, ריכוזי קהל וטרמפיאדות. במשטרה אומרים כי ההערכות תהיה בכמה מעגלים, החל מאזור קו התפר עד למרכזי הערים, בדגש על קו התפר ואזור "עוטף ירושלים".


מחסום לבדיקת תעודות שהציבו שוטרי מג"ב בירושלים (צילום: AFP)

 

המשטרה תבצע יותר פעילויות גלויות וסמויות, תציב מחסומים ותגביר את הבדיקות לעוברים בהם. במטה הארצי בירושלים ייפתח מרכז תיאום ארצי לניהול ותיאום הפעילויות בימים הקרובים.

 

גם בצה"ל מציינים כי ביהודה ובשומרון ישנה עלייה בארועים בימים האחרונים. ארועים אלה כוללים בין היתר השלכת אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כלי רכב ישראלים. גורמים בצה"ל אמרו ל-ynet כי ההערכה היא שהארועים ילכו ויתגברו בימים הקרובים, על רקע הוועידה.

 

את המתח של כוחות הביטחון יכלו להרגיש היטב תושבי ירושלים, בשעות הצהריים. משטרת מחוז ירושלים הגבירה את היערכותה בעיר, על רקע התרעה שהתקבלה על כוונת ארגוני טרור לבצע פיגוע בבירה. כעבור כמה שעות הוסרה הכוננות, שגרמה לפקקי תנועה נרחבים במשך כמה שעות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוכחות מוגברת. ארכיון
צילום: איי אף פי
ניצב אוחיון. הערכת מצב
צילום: ניב קלדרון
מומלצים