שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עריקאת: ניתן להשיג הסכם לפני סוף כהונת בוש

  חבר צוות המו"מ הפלסטיני אמר בראיון לרשת הטלוויזיה CNN כי אם אולמרט ואבו מאזן יצליחו להשיג הסכם, "הם יהיו האנשים הכי מפורסמים במזרח התיכון מאז ישו". הוא סבור כי בניגוד לעבר, הפעם יש סיכוי בשל העובדה שמדינות ערב משתתפות בה ואומרות: "עשו את זה"

  "ניתן להגיע להסכם לפני תום הקדנציה של הנשיא בוש" - כך אמר היום (א') חבר צוות המו"מ הפלסטיני, סאיב עריקאת, בראיון לרשת CNN.

   

   

  ערב ועידת אנאפוליס התראיין עריקאת לרשת הטלוויזיה האמריקנית ואמר, כי "זה תלוי בנו וזה תלוי בישראלים, אך יש רצון אמיתי משני הצדדים. אולמרט ועבאס ישבו במשך ארבעה חודשים בארבע עיניים, בלי רישומים, כדי לראות איפה הם עומדים. אנחנו לא צריכים להמציא את הגלגל. זמן לקבל החלטות".

   

  כשנשאל עריקאת על חולשתם הפוליטית של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ושל הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו מאזן), השיב עריקאת: "אם שני האישים האלה יצליחו, הם יהיו שני האנשים הכי מפורסמים במזרח התיכון מאז ישו".

   

  עריקאת סבור כי בניגוד למפגשים קודמים, ייתכן כי תוצאות ועידת אנאפוליס יהיו אחרות. לדבריו, כישלון פסגת קמפ דייויד נבע מהעובדה שמדינות ערב והעולם לא השתתפו בה. "בניגוד לפסגות הקודמות, הפעם כל מדינות ערב באות בדרג של שרים", אמר, "המדינות המוסלמיות וכל העולם עומד הפעם באנאפוליס לצדנו ואומר לנו - עשו את זה".

   

  חבר צוות המו"מ, שגורס כי הפתרון לסכסוך צריך להיות חזרה של ישראל לגבולות 67' לצד חילופי שטחים, הגדרת מזרח ירושלים כבירת המדינה הפלסטינית וניהול מוניציפלי משותף לישראל ולפלסטינים של ירושלים, אמר כי היום החשוב ביותר הוא דווקא היום שאחרי הוועידה.

   

  "הכי חשוב הוא היום שאחרי אנאפוליס", אמר, "היום בו ייפתח המשא ומתן הרשמי בין שני הצדדים ומילוי המחויבות של הצדדים לשלב הראשון של מפת הדרכים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים