שתף קטע נבחר

יועץ לאבו מאזן: הישראלים לא רציניים

נביל אבו רודינה אומר כי "צוות המשא ומתן הישראלי לא רציני. אי אפשר להגיע להסכמות כשהישראלים מפולגים בתוכם". מנגד, נביל שעת' נשמע אופטימי יותר באשר לסיכוי להשיג התקדמות באנאפוליס. הלילה נפגשו לבני, רייס ואבו-עלא בניסיון להתקדם להצהרה משותפת, אולם ללא תוצאות

"צוות המשא ומתן הישראלי לא רציני. אי אפשר להגיע להסכמות כשהישראלים מפולגים בתוכם". כך אמר אמש (א') היועץ המדיני של אבו מאזן, נביל אבו רודינה בפגישה עם כתבים ישראלים.

 

 

אבו רודינה והיועץ המדיני של אבו מאזן, נביל שעת', היו שותפים בשעות שקדמו להתבטאות במפגשים עם הנציגים הישראלים. אבו רודינה אמר כי "אם אולמרט רציני - שיראה צעדים מעשיים שיקבלו ביטוי על פני הקרקע. ישראל כנראה אינה מוכנה לשלום".

 

מנגד, נביל שעת' הפגין אופטימיות זהירה ואמר שרוב הציבור הפלסטיני, 72% לדבריו, תומך

בוועידת אנאפוליס. הוא הוסיף שעל פי נתוני הסקרים בשלושת הימים האחרונים בשטחים - הפתח זוכה ל45% תמיכה, לעומת 10% בלבד שתומכים בחמאס.

 

שעת' אמר שעדיין נעשים מאמצים בניסיון לגבש הצהרה משותפת, אך אם לא יהיה מסמך שכזה - הדבר אינו נורא. הוא הציג את היעד הפלסטיני למפגש באנאפוליס שמחולק לשלושה סעיפים. הראשון הוא פתיחת מו"מ תוך התחייבות ישראלית-אמריקנית-פלסטינית ליישום מפת הדרכים.

 

הסעיף השני הוא התחייבותה של ישראל למילוי כל סעיפי שלב א' במפת הדרכים, כולל שחרור אסירים, הקפאת התנחלויות, פינוי מאחזים בלתי חוקיים ופתיחת צירים מרכזיים בגדה. הסעיף השלישי הוא הגדרת מסגרת זמן כולל מנגנון ליישום מפת הדרכים. שעת' אמר כי לוח הזמנים ההגיוני הוא עד תום מועד כהונתו של הנשיא גו'רג' בוש בבית הלבן, קרי בתוך שנה מהיום.  

 

הלילה: המשך הפגישות

המגעים לקראת הכינוס באנאפוליס צוברים בינתיים תאוצה, כאשר נשיא הרשות אבו מאזן נפגש עם תת מזכירת המדינה האמריקנית, דייויד וולש, במלונו קרלטון בוושינגטון. הלילה נפגשו גם אבו עלא, ושרת החוץ לבני. בתום הפגישה לא דווח על התקדמות במאמץ להגיע להסכמה לגבי הכרזה משותפת במסגרת ועידת אנאפוליס.

 

אבו עלא אמר בצאתו כי הצוותים "עובדים ברצינות על מנת להגיע להסכמה", והוסיף: "אין הכרזה משותפת, אך יש נסיעה משותפת". לאחר מכן, נכנסו אבו עלא ולבני ללימוזינה משותפת שהובילה אותם לביתה של מזכירת המדינה האמריקנית, שם מתוכננת ארוחת ערב חגיגית.

 

 

בתוך כך, המארח, נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש, שב והצהיר על "מחוייבותו האישית" לחזון

"שתי המדינות לשני העמים", לפיו ישראל והמדינה הפלסטינית העתידית יחיו זו בצד זו בשלום ובגבולות בני קיימה.

 

"ישראל והפלסטינים המתינו זמן רב. אני קורא לצוותי המשא ומתן להגביר את מאמציהם על מנת להפוך את החלום הזה למציאות", אמר בוש.


פורסם לראשונה 26/11/2007 00:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
אבו רודינה. אין רצינות
צילום: איי אף פי
צילום: איי אף פי
שעת'. אופטימי קצת יותר
צילום: איי אף פי
מומלצים