שתף קטע נבחר

המורים בארה"ב: אולמרט מתחמק מאתנו

המורים אתי שיק ורוני פירו באו לוושינגטון כדי להזכיר לאולמרט שבישראל שובתים המורים כבר כמעט 50 יום. הם עוקבים אחריו לכל מקום והצליחו לגייס אפילו את תמיכת עמיתיהם מארה"ב, שיצאו להפגין עמם. "הוא יודע שאנחנו כאן, וזה מה שחשוב", אמרו

"אולמרט מתחמק מאתנו וגם כששמע שאנחנו מחכים לו במלון הוא התגנב מהכניסה האחורית" - כך אמרו הערב (יום ב') אתי שיק ורוני פירו, צמד המורים שבא לוושינגטון כדי להזכיר לראש הממשלה, אהוד אולמרט, שבישראל שובתים המורים מזה 48 ימים בדרישה לשיפור בתנאיהם.

 

מאז יום שישי נמצאים שני המורים מישראל בוושינגטון, עוקבים אחרי אולמרט לכל מקום אליו הוא הולך, בין אם מדובר בפגישות פסגה, או סתם שעת מנוחה במלון מנדרין, שם הוא מתארח בוושינגטון.


כרזת המורים מול הבית הלבן (צילום: רוני פירו)

 

בינתיים הם הצליחו לגייס למאבקם מורים אמריקנים ששבתו אף הם במשך שלושה חודשים בארצות הברית וגם קבוצות גדולות של סטודנטים מאוניברסיטת וושינגטון שמפגינים עמם ועוזרים להם לחלק את חולצות המאבק.

 

לדברי שיק, רכזת שכבת ז' ומורה להיסטוריה בבית הספר "הרטוב" שבצרעה, "לא ציפינו שאולמרט ייכנס אתנו למשא ומתן פה בארה"ב, אך אנחנו מבקשים להעביר מסר: שלא יתייחס למאבק שלנו כאל מאבק של מורים, אלא כאל מאבק חברתי של כולם ושיתערב במשבר".

 

"אולמרט צריך להבין שכמו שהוא כאן בשל האיומים הביטחוניים על מדינת ישראל, גם המשבר בחינוך מהווה איום על קיומה של המדינה", אמרה שיק.

 

פירו, מורה לשל"ח וידיעת הארץ בתיכון אורט בירושלים, אמר כי "אפילו אם לא נפגוש את אולמרט במהלך שהותנו, הוא יודע שאנחנו כאן וזה מה שחשוב לנו. לא אכפת לנו אם נצטלם אתו או לא, כל עוד המסר עובר".

 

לדבריו, "אולמרט מבין שאנחנו נחושים ונפגין משני צדי האוקיינוס, כל זמן שצריך, כדי שיבין שהמאבק שלנו נחוש ולא מתבטא רק בכמה אחוזי משכורת לכאן או לכאן. לכל מקום שהוא ילך, אנחנו נרדוף אחריו.

 לא יכול להיות שהוא יפיל את האחריות על השרים שלו בלבד. אנחנו פה להזכיר לו שהוא ראש הממשלה והוא נושא באחריות למה שקורה, בין אם חיובית ובין אם שלילית".

 

צמד המורים הספיק להיפגש בוושינגטון עם שר הביטחון, אהוד ברק, שהביע את מורת רוחו לדבריהם מכך שמתווה עיני לא התקבל (מתווה עיני מציע מענק שכר בגובה 8.5 אחוזים כחלק מרפורמה כוללת של 26 אחוזים לשכר המורים - מ.ז). כמו כן, נפגשו השניים עם שגריר ישראל לאו"ם, דני גילרמן, שקיבל מהם את חולצת המאבק והבטיח להעביר אותה לראש הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת המורים בארה"ב, גם לשם הם הגיעו
צילום: רוני פירו
מומלצים