שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בייניש: משרד החוץ מעודד מפגש עם שגרירים

  לשכת נשיאת בית המשפט העליון הגיבה על הפרסומים לפיהם דנה עם שגריר ארצות הברית בנושאים פוליטיים-מדיניים. "גורמים שתומכים בטענות אלה - מסלפים ומטעים", נמסר

  "בפגישה עם שגריר ארצות הברית בישראל לא נידונו נושאים פוליטיים-מדיניים, ולא נושאים הנוגעים להתנחלויות. טענות לפיהן נידונו נושאים אלה הינן חסרות שחר" - כך נמסר אחר הצהריים (יום ג') מלשכתה של נשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש, בתגובה לפרסום בעיתון היהודי-אמריקני "פורוורדס", שצוטט בכלי התקשורת ועורר סערה.

   

  על פי הפרסום בעיתון האמריקני, בייניש והשגריר נפגשו לפני כחודש ודנו בפסיקות האחרונות העוסקות במדיניות ההתנחלויות ובגדר ההפרדה.

   

  מלשכת בייניש נמסר: "מתוקף תפקידם נהגו גם בעבר נשיאי בית המשפט העליון להיפגש עם שגרירי מדינות, כחלק מקשרי החוץ ומפעילויות הסברה של מדינת ישראל בתחום המשפטי. לא פעם מעודד משרד החוץ פגישות כאלה.

   

  "לבקשת השגריר, הסבירה הנשיאה במהלך הפגישה את העקרונות שהותוו בפסקי הדין של בית המשפט העליון – פסקי דין
  אשר כבר נפסקו, פורסמו ואף תורגמו לאנגלית, והופצו לשגרירויות ישראל כחלק ממערך ההסברה של המדינה. הדיון היה מההיבט המשפטי בלבד. כל נסיון להציג את נשיאת בית המשפט העליון כמי שמעורבת או מתערבת בנושאים בעלי אופי פוליטי-מדיני, חסר כל בסיס ונועד לשרת מטרות זרות ולא ענייניות".

   

  בסיום ההודעה מלשכת הנשיאה נכתב: "הגורמים הטוענים כי במהלך הפגישה האמורה נערך דיון בנושאים פוליטיים או בנושאי התנחלויות מסלפים ומטעים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  ביניש. פגישה מקצועית
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: עופר עמרם
  ג'ונס. עניינים משפטיים
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים